Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeciekający dach?


Threil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po prawie dziesięciogodzinnym postoju na deszczu, rano w samochodzie plamy od wody...  Gdzie szukać przyczyny? Posiadam w samochodzie panoramę, otworzyłem ją, ale kanaliki puste, znikome ilości wody (prawie nic). Tylko od strony pasażera taka sytuacja, od kierowcy wszystko suchutkie.

Wrzucam fotki, żeby pokazać jak to wygląda, gdzie szukać przyczyny? ASO? Czy udać się do zwykłego mechanika z taką przypadłością..

edit.. Jest mozliwe ze pod relingami sa jakies uszczelki przy śrubach i tam moze dostawac sie woda?

IMG_3916.JPGIMG_3919.JPG

IMG_3916.JPG

IMG_3917.JPG

IMG_3918.JPG

Edytowane przez Threil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie beda relingi tylko złączki wężyków odprowadzających wode z kanalików. Ida one na przòd i na tył. U Ciebie jest nieszczelność na tylnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

To nie beda relingi tylko złączki wężyków odprowadzających wode z kanalików. Ida one na przòd i na tył. U Ciebie jest nieszczelność na tylnym. 

Sylikon wystarczy czy trzeba miec coś jeszcze zeby pozbyć sie tej nieszczelnosci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon nie jest odpowiedni do tego. Zobacz na filmiku od 7:05 min

 

Te wężyki maja taką białą złączkę którą nakłada sie na odpływy od panoramy. To jest to nieszczelne miejsce. Kup sobie taką taśme samowulkanizującą i owiń to złącze szczelnie (odpływ z łączką i wężykiem. Naciągając tą taśme sprawiasz że staje sie ona szczelna. Takie połączenie wytrzymuje nawet ciśnienie do 12 bar.

Na Twoim miejscu ściągnąłbym podsufitke i we wszystkich 4 miejscach uszczelnił.

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ,Ci za fachową rade ! Jutro zajme sie sciaganiem podsufitki , pewnie zajmie mi to pare godzin bo robie to pierwszy raz i zanim znajde wszystkie elementy ktore trzymają. Dam znać o efektach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , jeszcze jedno pytanie czy ta uszczelka powinna tak wygladac ? Po jednej i drugiej stronie jest taka szpara 

20200818_165537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że nie wiem bo nie mam takiego dachu ale wygląda jakby to było fabryczne łączenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dziś naprawilem te wężyki taśmą samowulkanizacyjną wszystkie 4 szt . Test szczelności wyszedł pozywywnie . Dziekuje za rady , okazały sie pomocne . 

20200819_101948.jpg

20200819_162904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta nieszczelność była na tych białych złączkach czy spadł ten wężyk z odpływu?

Mogłeś w sumie całość owinąć/uszczelnić, razem z tą białą złączką aż na wężyk wchodząc żeby ta złączka była cała zakryta. Założyłeś już podsufitkę? Jak nie to owiń jeszcze te 2-3cm bo to łączenie złączki z wężykiem też jest potencjalnym miejscem gdzie może kapać. 

20200819_215248.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie uszczelniłem całość tak jak mówisz aż kawałek na niebieski wąż tylko zdjecie zrobiłem na początku prac a potem już zapomniałem cyknąc foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, -ZET- napisał:

W sumie uszczelniłem całość tak jak mówisz aż kawałek na niebieski wąż tylko zdjecie zrobiłem na początku prac a potem już zapomniałem cyknąc foty

:thumbup1: No to teraz to juz na wieki bedzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze i mnie czeka dzis ta sama czynnosc. Opisze i wrzuce zdjecia z przebiegu operacji. Mam jedyny calkiem pogodny dzien wiec do dziela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tedyhees napisał:

Takze i mnie czeka dzis ta sama czynnosc. Opisze i wrzuce zdjecia z przebiegu operacji. Mam jedyny calkiem pogodny dzien wiec do dziela. 

Niestety, jak sie to robi pierwszy raz czasu zajmuje aby nie polamac plastikowych elementow chociaz jeden od raczki juz polamany . Pytanie jak ma zejsc podsufitka od strony szkla panoramy bo ewidentnie cos ja trzyma przy szynach a nie chce na sile ciagnac aby sie nie poddala i aby sladu nie bylo ze peknieta w pol bedzie ta tzw gabka podsufitowa czy tam cos ja trzyma czy sie zssuwa zasuwa ???? Bo pojecia nie mam a nigdzie nie moge znalesc info o tym i na dzien dzisiejszy koniec w ten sposob pracy bo zaraz sie bedzie sciemniac. Wiec chyba potrwa to dniami bo jutro tez nie bede mial.czasu wroce jak juz bedzienciemno ew pojutrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tedyhees napisał:

Niestety, jak sie to robi pierwszy raz czasu zajmuje aby nie polamac plastikowych elementow chociaz jeden od raczki juz polamany . Pytanie jak ma zejsc podsufitka od strony szkla panoramy bo ewidentnie cos ja trzyma przy szynach a nie chce na sile ciagnac aby sie nie poddala i aby sladu nie bylo ze peknieta w pol bedzie ta tzw gabka podsufitowa czy tam cos ja trzyma czy sie zssuwa zasuwa ???? Bo pojecia nie mam a nigdzie nie moge znalesc info o tym i na dzien dzisiejszy koniec w ten sposob pracy bo zaraz sie bedzie sciemniac. Wiec chyba potrwa to dniami bo jutro tez nie bede mial.czasu wroce jak juz bedzienciemno ew pojutrze . 

Bylbym.wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi  a najlepiej jeski juz ktos to zdejmowal w wersji z panorama i opowiedzial na swoim przykladzie . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...