Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk przy hamowaniu i ruszaniu


KUBAS2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie

Od pewnego czasu mam dziwny dźwięk podczas mocniejszego hamowania i ruszania 

dźwięk jakby coś się przesuwało , takie dziwne stukanie, hrabotanie kij wie jak to dokładnie opisać  

dzwięk dochodzi tak jakby z pod drążka od skrzyni, czyli jakby w okolicach skrzyni tak mi się przynajmniej wydaje, tak samo podczas gwałtownego ruszania jak i hamowania 

zdaje mi się że jest to tylko wtedy jak zahamuje gwałtownie i potem ruszę, bo po delikatnym hamowaniu i potem ruszaniu nie ma tego objawu albo może jest tak delikatny ze go nie słychać w kabinie

czytałem parę postów z podobnymi usterkami ale nie znalazłem dokładnej odpowiedźi 

dodam że u mnie jest skrzynia tip tronic

nie chcę też jeździć po mechanikach i warsztatach i wydawać majątku jak inny kolega który miał podobny przypadek 

zawieszenie jest okej bo auto jest świeżo po przeglądzie, hamulce też

sorki jeśli źle wrzuciłem temat...

 

 

 

byłem na stacji diagnostycznej przetrzepał przód i nic nie znalazł

zawieszenie okej, poduszki okej

nasłuchiwałem tego dźwięku i jest on podobny do przesuwającego się fotela po szynach w aucie, ale nie taki sam 

dodam że po wyjechaniu ze stacji diagnostycznej przez pewien czas po gwałtownym hamowaniu i ruszaniu dźwięku nie było słychać, po chwili ponownie się pojawił 

:( 

 

Edytowane przez KUBAS2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat spada to podciągam

Dziś zauważyłem podczas normalnego cofania koła skręcone w prawo stukot dochodzi jakby z prawego zawieszania 

następnie ruszyłem do przodu skręcając w lewo i ponownie stuknięcie

czyli wychodzi na to że ten dźwięk opisywany prze zemnie chyba niesie się po budzie i może zdaje się po prostu że to w okolicach skrzyni

co to może być? bo dźwięk jest tak jakby jedno razowy  nie sądzę że to przegub bo były ostatnio robione 

możliwe że poduszka pod mc phersonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w A4 B5 nie ma McPersonów, tam nie ma żadnego łożyska u góry, to nie standardowe zawieszeni, tam tylko poducha jest i nic więcej;)

Na moje oko choć ciężko coś wydedukować to przegub wewnętrzny ma wine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...