Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilne! Audi A4 B8 2.0 TDI


ChinQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was goraca prosbe, Chcialem oddac auto na wywalenie dpf i egr a do tego miala pojsc mapa. Z tego co wiedzialem mój silnik to 143 konie. W firmie która miala to zrobić dowiedzialem sie jednak ze po sprawdzeniu rej wychodzi ze auto ma 170 koni i sterownik tez byl od 170. Czy to mozliwe zeby ktos przełozyl tylko sterownik ?

druga sprawa pierwszy pomiar na hamowni wyszedl 169km 378nm. Dodaje wykres.

 

Czy auto czasem za szybko nie wstaje? Czy to jest fabryczna mapa? Czy moze jest to 143 ale po mapie?  

A teraz 2 najlepsza sprawa.. Koleś wgrał mape po czym powiedział ze jej nie zhamował ponieważ sprzegło strasznie sie slizga i nie chce go na rolkach zabic. Wiec powiedzial ze powinienem wymienic sprzegło i wtedy wrocic zrobic hamownie i naniesiemy poprawki. 

Umowa była ze auto bedzie mialo diagnostyke i jeżeli stwierdza ze nie nadaje sie na mape zaplace tylko za sprawdzenie i hamownia. Oni jednak wgrali mape i jej nie sprawdzili bo sprzegło sie slizga.. auta nie odebrałem jeszcze bo nie wiem sam co o tym myslec. 

21017680_1442992155783195_1090878536_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest taki sam w obydwu wersjach, liczy się zawartość czyli wersja softu. Bez tego nie da się określić co tak na prawde w aucie siedzi jeżeli masz podejrzenia że inny motor jest założony niż wyszedł z fabryki. nie da się rozpoznać ich inaczej niż po sofcie, różnią się turbiną i niczym innym. Odbierz auto z mapą oryginalną i zrób sprzęgło. ślizganie to niestety przypałość tych aut po sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak właśnie myślałem ze powiem aby wgrali oryginalna mapę zrobię sprzęgło i wtedy spróbować coś działać.  A czy auto by działało normalnie z sterownikiem od wersji 170? I jakby wpłyneło to na osiągi auta? 

A jaki koszt sprzegła sachs Performance + obicie kewlarem ? 

Koleś zaproponował mi sprzęgło i docisk za 280f czyli okolo 1400zl. Coś ta cena wydaje mi się zbyt niska.

Edytowane przez ChinQuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak właśnie myślałem ze powiem aby wgrali oryginalna mapę zrobię sprzęgło i wtedy spróbować coś działać.  A czy auto by działało normalnie z sterownikiem od wersji 170? I jakby wpłyneło to na osiągi auta? 
A jaki koszt sprzegła sachs Performance + obicie kewlarem ? 
Koleś zaproponował mi sprzęgło i docisk za 280f czyli okolo 1400zl. Coś ta cena wydaje mi się zbyt niska.
Wydaje mi sie czy byles moze tc performance w birmingham?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie czy byles moze tc performance w birmingham?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

No bylem niestety... a jestes z okolic? Co o nich wiesz?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylem niestety... a jestes z okolic? Co o nich wiesz?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

No bylem u nich swoim 1.8tfsi na wylaczeniu klap i chcialem mape u nich ale cos mi sie nie podobalo za szybko to wszystko szlo. chyba probowali wgrac mi gotowca i wkoncu zrezygnowalem.okazalo sie na hamowni ze turbo mi przeladowuje i nawet nie potrafili ustalic dlaczego.po wgraniu mapy schamowali samochod i wyszlo raz 210 a raz 265 koni hahahahha.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylem u nich swoim 1.8tfsi na wylaczeniu klap i chcialem mape u nich ale cos mi sie nie podobalo za szybko to wszystko szlo. chyba probowali wgrac mi gotowca i wkoncu zrezygnowalem.okazalo sie na hamowni ze turbo mi przeladowuje i nawet nie potrafili ustalic dlaczego.po wgraniu mapy schamowali samochod i wyszlo raz 210 a raz 265 koni hahahahha.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpusilem sobie teraz jade w styczniu do polski to umawiam sie do tune up bo w te warsztaty w anglii to nie wierze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bylem u nich swoim 1.8tfsi na wylaczeniu klap i chcialem mape u nich ale cos mi sie nie podobalo za szybko to wszystko szlo. chyba probowali wgrac mi gotowca i wkoncu zrezygnowalem.okazalo sie na hamowni ze turbo mi przeladowuje i nawet nie potrafili ustalic dlaczego.po wgraniu mapy schamowali samochod i wyszlo raz 210 a raz 265 koni hahahahha.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

No ja oddalem auto na wywalenie dpf i egr + mapa. Mowilem im ze auto ma 143 konie bo sprawdzalem po nr silnika itd. Oni jednak stwierdzili ze auto ma 170 bo tak im pokazuje w sofcie. Wgrali mi mape na chyba 210 koni i powiedzieli ze nie sprawdza na hamowni bo sprzeglo sie slizga i musze je wymienic.. ! Do tego przy depneciu wlaczyl sie tryb awaryjny. Wgrali mape ktora byla kasy oddac nie chcieli bo stwierdzili ze oni swoja robote zrobili. Dowiedzialem sie tez ze mapa jest dobra tylko auto nie daje rady.. porazka poprostu. Robi sie tam auto pod gotowca a nie mape pod auto.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic peterborough a ty skad moze jakis spocik zrobi sie w anglii generalnie odpusc sobie z nimi takie jest moje zdanie a po za tym co sie dowiadywalem na temat sprzegla do mojego yo sachs performance kosztuje okolo 500-600 funa w polsce to samo prawie wychodzi wiem tez ze w polsce obijaja tarcze kevlarem za ok 300 zl zalezy od wielkosci tarczy gdzies w brzesciu wpisz w google mozna do nich wyslac i odesla obita mam zamiar to zrobic jak bede w polsce bo chyba lozysko oporow3 mowi papapa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic peterborough a ty skad moze jakis spocik zrobi sie w anglii generalnie odpusc sobie z nimi takie jest moje zdanie a po za tym co sie dowiadywalem na temat sprzegla do mojego yo sachs performance kosztuje okolo 500-600 funa w polsce to samo prawie wychodzi wiem tez ze w polsce obijaja tarcze kevlarem za ok 300 zl zalezy od wielkosci tarczy gdzies w brzesciu wpisz w google mozna do nich wyslac i odesla obita mam zamiar to zrobic jak bede w polsce bo chyba lozysko oporow3 mowi papapa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


No mini spocik mozna by zrobic pogadac. Ja jestem z dudley to w sumie bham. Teraz tylko wkurzony jestem bo wtopilem niepotrzebnie kase.. moglem duzo innych rzeczy za to zrobic.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ze niewiem ale na twoim miejscu gonil bym do polski i zrobil to w polsce a tryb awaryjny dlaczego ci sie zapala?sprawdzales vcds?nie powinien zebys tylko turbiny nie uwalil albo czegos innego

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ze niewiem ale na twoim miejscu gonil bym do polski i zrobil to w polsce a tryb awaryjny dlaczego ci sie zapala?sprawdzales vcds?nie powinien zebys tylko turbiny nie uwalil albo czegos innego

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


No juz sie nie wlacza bo pojechalem do nich i powiedzialem ze maja wgrac przy mnie softa ktory byl na samym poczatku. Teraz jest ok. W grudniu jade do PL wiec myslalem zeby podjechac do tune up zeby sprawdzili czy wszystko ok. Tylko ze to gdansk a ja okolice Poznania. Ale kazalem wymienic uszczelke kolo egr bo olej przeciekal to oczywiscie wyczyscili i zostawili.. teraz zanow leci. Jutro wracam tam. Mozesz wyslac priv?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz sie nie wlacza bo pojechalem do nich i powiedzialem ze maja wgrac przy mnie softa ktory byl na samym poczatku. Teraz jest ok. W grudniu jade do PL wiec myslalem zeby podjechac do tune up zeby sprawdzili czy wszystko ok. Tylko ze to gdansk a ja okolice Poznania. Ale kazalem wymienic uszczelke kolo egr bo olej przeciekal to oczywiscie wyczyscili i zostawili.. teraz zanow leci. Jutro wracam tam. Mozesz wyslac priv?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Pisze do ciebie na czacie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...