Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co ile wymiana oleju w skrzyni S-Tronic (2.0 TDI 150 KM)


Gość Sin33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 Avant z 2016 z silnikiem diesel 2.0 TDI (150 KM) z 7-stopniową skrzynią S-Tronic, aktualny przebieg to niecałe 40 000 km. Czy orientujecie się może Panowie co ile najlepiej wymieniać olej w tej skrzyni? Wg serwisu powinienem to zrobić przy przeglądzie 60 000 km ale pytanie czy nie zrobić tego wcześniej? Podobnie było z wymianą oleju silnika - serwis mówi co 30 000 km, a ja po przejrzeniu forów zdecydowałem się na cykl co 15 000 km (olej Castrol Edge 5W30 LL 504 00/507 00). Dajcie proszę znać co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz to robił np co 50 tyś to napewno nie zaszkodzi zwłaszcza jeśli jeździsz dużo po mieście i korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak odswiezajac temat chcialbym sie dowiedziec jak wyglada wymiana oleju w takiej skrzyni. Wiecie, zeby nikt mi nie nawciskal kitow. Interesuje mnie ile jest filtrow do wymiany, czy cos jeszcze sie wymienia, czy cos kasuje sie w komputerze no i jaka metoda statyczna czy dynamiczna bo ASO przewiduje tylko statyczna. Jest sens bawienia sie w cos extra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 18:14, Kevirek napisał:

Witam,

Tak odswiezajac temat chcialbym sie dowiedziec jak wyglada wymiana oleju w takiej skrzyni. Wiecie, zeby nikt mi nie nawciskal kitow. Interesuje mnie ile jest filtrow do wymiany, czy cos jeszcze sie wymienia, czy cos kasuje sie w komputerze no i jaka metoda statyczna czy dynamiczna bo ASO przewiduje tylko statyczna. Jest sens bawienia sie w cos extra? 

Witam Cię kolego. Czy może masz już wiedzę jaka metoda wymieniać olej w Stronicu. Mam skrzynie o symbolu NZS. dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jeryk napisał:

Witam Cię kolego. Czy może masz już wiedzę jaka metoda wymieniać olej w Stronicu. Mam skrzynie o symbolu NZS. dzięki 

a jaką chcesz wymieniac w aucie z poprzecznym silniku ?

wyciagasz filtr i spuszczasz olej, to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeryk napisał:

Witam Cię kolego. Czy może masz już wiedzę jaka metoda wymieniać olej w Stronicu. Mam skrzynie o symbolu NZS. dzięki 

Tak oczywiscie.

Nalezy to robic statycznie poniewaz metoda dynamiczna nie ma sensu w ukladzie bez sprzegla hydrokinetycznego. Szkoda przeplacac jak efekt bedzie podobny. Jasne ze wiekszosc warsztatow domyslnie poda ci metode dynamiczna bo wiecej na niej zarobia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wiedzy w automacie. Może podam Ci VIN, Czy może masz info o takiej skrzyni,gdzie szukać literatury w tym temacieSilnik 

CFFB. Dzięki za wszelka pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie jest 8-stopniowa przekladnia BMW albo 8-stopniowa skrzynia w RS to masz normalnego kinetyka. Rob normalnie statycznie i szafa gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kevirek napisał:

Jesli to nie jest 8-stopniowa przekladnia BMW albo 8-stopniowa skrzynia w RS to masz normalnego kinetyka. Rob normalnie statycznie i szafa gra ;)

W tym Stronicu nawet nie.ma możliwości wymuany dynamicznej, poza tym byłaby bez sensu.

Dynamiczna wymiana ma sens tylko w TIPie, Multitronic też odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...