Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Chip Tuning] Odszkodowanie/Pozew ktoś coś?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, PAWEL69 napisał:

Dariusz z całym szacunkiem,wtryski w tych motorach padają i nie jest to wyznacznik żle zrobionego softa.

 

Paweł, z całym szacunkiem, przeczytaj dobrze, kto napisał te słowa, bo na pewno nie ja :grin:

 

IMG_0421.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2017 o 20:56, mix99 napisał:

 

 

W dniu 22.08.2017 o 21:24, Cpt.Ryan napisał:

 

 

W dniu 22.08.2017 o 23:15, Onyks napisał:

 

 

W dniu 23.08.2017 o 08:27, hak64 napisał:

 

 

W dniu 23.08.2017 o 23:36, MariuszKK napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 05:37, wesz82 napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 07:27, was002 napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 07:55, audicoman napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 11:20, rrrudy25 napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 11:56, Hugo napisał:

 

 

W dniu 24.08.2017 o 12:32, Axel1 napisał:

 

 

W dniu 25.08.2017 o 12:36, krystek590 napisał:

 

 

W dniu 29.08.2017 o 20:04, wisiel napisał:

 

 

W dniu 18.09.2017 o 14:01, golden87 napisał:

 

 

W dniu 19.09.2017 o 02:23, PAWEL69 napisał:

 

 

Audi wkońcu do mnie wróciło, jest jeszcze pare problemów ale najważniejsze, że jeździ...

co sądzicie?

d1HTSok.jpg

vm8179X.jpg

UOElzJE.jpg

RM9Fux7.jpg

GLM4MV5.jpg

 

taka jedna kartka to jeden zbadany wtryskiwacz? dostałem dwie.

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie turbo się nie obrac i jest zapieczone, tyle wiem co mi powiedział mechanik i organoleptycznie zobaczę ..

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "wydruku "  sprawdzenia wtryskiwaczy , to jakiś wydruk ze stodoły ?  daj do sprawdzenia na stole EPS 715/815 Boscha 

a zobaczysz jak powinien wyglądać wydruk sprawdzenia wtryskiwacza i jakie tam są prezentowane parametry . Pracowałem w serwisie Bosch-a więc wiem jak to powinno wyglądać zwłaszcza jeśli chodzi o wtryski piezo  ale i nie tylko no i będą tam podane wartości wzorcowe dla danego typu-numeru wtryskiwacza .

Edytowane przez Bodek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja jestem alfa i omega, że mam się na wszystkim znać? Chyba po to tu to wstawiam, żeby usłyszeć wasze opinie bo na pewno jest wiele osób, które zobaczą więcej i będą mogli mi podpowiedzieć i w tej sytuacji naprowadzić, cholera wie czy zaraz się nie okaże, że mechanik mnie w uja zapakował... :(

 

Kurna tyle pieniędzy wpakowane w ten remont a ja nawet nie wiem czy mi dobry olej wlał...

 

Kupujesz chipujesz czy naprawiasz wszedzię krętacze oszuści i partacze, najlepiej patrzeć na rączki i odzywać się jak do Pana, co by speca nie urazić... trzeba się przesiąść na rower bo już mnie to przerasta ...

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Virnik napisał:

A co ja jestem alfa i omega, że mam się na wszystkim znać? Chyba po to tu to wstawiam, żeby usłyszeć wasze opinie bo na pewno jest wiele osób, które zobaczą więcej i będą mogli mi podpowiedzieć i w tej sytuacji naprowadzić, cholera wie czy zaraz się nie okaże, że mechanik mnie w uja zapakował... :(

 

Kurna tyle pieniędzy wpakowane w ten remont a ja nawet nie wiem czy mi dobry olej wlał...

 

Kupujesz chipujesz czy naprawiasz wszedzię krętacze oszuści i partacze, najlepiej patrzeć na rączki i odzywać się jak do Pana, co by speca nie urazić... trzeba się przesiąść na rower bo już mnie to przerasta ...

Niestety taka jest nasza rzeczywistość. Jeśli potrafisz lub nie boisz się naprawiać sam, to pozostaje przepłacać i mieć nadzieję że wszystko jest tak jak być powinno i się zaraz jeszcze gorzej nie zwali. Ostatnio z racji chęci posiadania gwarancji na turbinę warsztat mechaniczny mi ją montował. Wszystko ok., oprócz nie przykręconego reflektora prawego i nie założonej rury dolotu( dyndała z jednej strony- brak mocy i niemiłosiernie kopcił). Z twoich problemów: nie wiem jak niestety wygląda wydruk ze sprawdzenia wtrysków( jestem jeszcze przed tym) ale w wydruku ze sprawdzenia turbo na maszynie( diagnoza jak mniemam jest w uogólnieniu taka sama dla większosci podzespołów) było: wartości graniczne " od do" i wartość zmierzona. Wydruk był czytelny nawet dla laika. Intuicyjnie wiedziałem czy jest ok czy nie. Tutaj ja widzę tylko liczby, dobre złe? Nie wiem. Pytanie po co Ci wydruk wtrysków? Silnik zwaliło. Ty go naprawiłeś.  Wymieniłeś wtryski na nowe? Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie karta wtrysków, tez jakiś zduping....

Jak wtryski to tylko Nadarzyn....

W dniu 10/1/2017 o 13:14, wisiel napisał:

Kurna tyle pieniędzy wpakowane w ten remont a ja nawet nie wiem czy mi dobry olej wlał...

A jaki olej wlał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę zostawiłem ze względu na natłok pracy, ostatnio ruszyłem z dalszym 'dochodzeniem' :decayed:.

 

1. Wstępnie przepytałem człowieka z fabryka-mocy co o tym wszystkim sądzi, i skończyło się na tym że raczej mój mechanik kręci i to nie musiały polać wtryski bo u nich wszystko na pewno dobrze, a nawet jak polały i się nie uszkodziły to nie musiała być wina programu.

2. Oddałem samochód już zaufanemu mechanikowi, który akurat wtedy nie miał terminów na 6 miesięcy w przód... poprosiłem o  wstępne sprawdzenie poczynań mechanika i tunerów.

3. Mam do was prośbę, jako że znakomita większość z was zna się lepiej na mechanice - czy macie jakieś domysły albo spostrzeżenie, kto mnie w tej sytuacji pakuje w ciula? Tunerzy czy mechanik który wymieniał podobno wszystko oprócz wtrysków i stwierdził, że to na 100% wina programu?

Muszę ruszyć z tematem z kopyta, co byście zrobili w mojej sytuacji? rzeczoznawca i potem ewentualne spory sądowe z tunerami?

 

Pozdro! :)

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawce się bierze jak silnik jeszcze nie rozebrany i nie zrobiony. Naprawiłes auto na własny koszt teraz tylko pozew cywilny tylko z kim? O to jest pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...