Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BWE 2.0TFSI] Wycie podczas wciskania sprzęgła


qruku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądnąłem forum i jest wprawdzie kilka podobnych tematów ale żaden do końca niepasował moim objawom. Podczas wciskania sprzęgła pomiędzy zmianami biegów słychać charakterystycznie "wycie". Poniżej filmik który nagrałem na którym to słychać. Na postoju na biegu jałowym przy wciśniętym sprzęgle też słychać "wycie", na nie wciśniętym sprzęgle cisza.  To samo podczas jazdy; na biegu zero hałasu a wystarczy że mocniej "specjalnie" położę nogę na pedale sprzęgła i od razu słychać wycie.

Po za tym sprzęgło ładnie pracuje, nie ślizga itp. samochód równomiernie przyspiesza itp.  Poradźcie proszę co jest przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że post pod postem ale nikt nie miał czegoś takiego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Kolego jeśli silnik przetrzymuje podwyższone obroty przy zmianach biegów to najprawdopodobniej jest to kwestia czujnika położenia pedału sprzęgła.

Jest ulokowany nad pedałem sprzęgła pod deską.

Nie jest to droga część ok 40 pln.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedź.

Przy zmianach biegów silnik nie trzyma wyższych obrotów i normalnie z nich schodzi ale wezmę też ten czujnik pod uwagę.

Wystarczy że wcisnę sprzęgło na "parę milimetrów" i od razu zaczyna coś wyć/szumieć jak jakieś stare zużyte łożysko.

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione całe sprzęgło i już błoga cisza ale głównym winowajcom tego hałasu było łożysko od sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...