Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 i 3 bieg z delikatnym oporem jakby chciał zgrzytnac


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po wymianie kompletnego sprzęgła z dwumasa, łożyska igielkowego na walku itp. Wszystkie biegi oprócz 2 i 3 chodzą jak maslo. A 2 wchodzi z oporem jakby o coś tarla i 3 podobnie tylko trochę delikatniej. W czym może być jeszcze problem?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic? Po przejechaniu z Polski do angli i jeździe w angielskich korkach zauważyłem że 2 raz wchodzi jak w masełko raz z chrobotaniem jakby w lewarku. Trójka prawie zawsze wchodzi idealnie ale na końcu jest taki metaliczny klik. Także jedynka raz idealnie a raz tak jakby na 2 razy. Często piszecie że trzeba wymienić wałek. Ale z tego co zrozumiałem to łożysko pilotujace walka, które wymieniłem. Może coś trzeba wyregulować? Ewentualnie wymiana oleju? Doradzi ktoś cos? Druga sprawa to lewarek lata np jak jadę po dziurach tak jakby był na gumie, jest to trochę irytujace ale wiem że trzyma si3 on na jednym ciągnie z tuleja gumowa i chodzi że skrzynią. Czytałem o jakiś insertach w poduszce skrzyni. Czy ktoś stosowal?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymien olej w skrzyni - u ,mnie po wymianie biegi chodza lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony. 2 i 3 dalej zgrzyta ale nie zawsze. Gdy jest zimno ogólnie 2 ciężko wchodźi. Zgrzytanie występuje różnie. Gdy zmieniam powoli nic nie zgrzyta ale jakby 2 przez coś przechodziła. Gdy rozpędze się do 2.5tys obrotów wchodzi idealnie bez żadnego zgrzytu. Gdy zmieniam normalnie zgrzyta. A gdy auto robi trasę i się konkretnie rozgrzeje biegi chodzą jak masło. Przed wymianą sprzęgła 3 chodziła idealnie a dwójka czasami ciężko wchodziła ale nie zgrzytala. Czy to synchroniazatory? A może jakaś regulacja?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...