Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Małe autko dla Kobiety.


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas kiedy to musze rozglądać się za czymś dla swojej dziewczyny. Autem będzie przede wszystkim jeździła do pracy, jakies małe zakupy jak to przeważnie bywa. Jednak mam dość spory dylemat. 

Wybrać bardziej nowoczesny silnik tj 1.2 TSI w seacie który ma 105km (droższa opcja)

A może polo 4 generacji z silnikiem 1.2 lub 1.4? Jednak tu moc jest znacznie mniejsza.

Auta jednak się sporo różnią, osobiście wolę ciut dołożyć i kupić jednak coś bardziej świeżego technologicznie.

Jak jest z kosztami eksploatacji ma ktoś jakieś porównanie? Przebieg roczny to max 10kkm. 

Ewentualnie co innego polecacie z takich aut? Z wypasu to rzecz jasna klimatyzacja więcej jej raczej nie potrzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli padnie wybór na polo sugeruje 1.4 gdyż ten mniejszy pali tyle samo albo więcej i jest 3 cylindrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma vw up 1.0 , 3 cylindry 60ps auto waży 900kg jakiegoś szału nie ma ale jeździ się tym przyzwoicie pali nie całe 6l.
Miałem okazję jeździć przez parę dni skoda rapid 1.2 tsi , 105ps i powiem ze bardzo mi się ten silnik podobał fajnie się to zbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma vw up 1.0 , 3 cylindry 60ps auto waży 900kg jakiegoś szału nie ma ale jeździ się tym przyzwoicie pali nie całe 6l.
Miałem okazję jeździć przez parę dni skoda rapid 1.2 tsi , 105ps i powiem ze bardzo mi się ten silnik podobał fajnie się to zbierało.
Up to trochę za małe jak dla niej (ciężko mi to pojąć)
Sam miałem okazję jeździć Rapidem 1.2 tsi ale w wersji 86ps. Auto do 50km/h jakoś jedzie później tylko się toczy dlatego myślę o czymś jak Ibiza gdzie jest 105km.( Tak Wiem rapid tez ma ale roczniki 2012+ to wydatek 8k euro a ja myślę o jakichś 5+- tys €.)
jeśli padnie wybór na polo sugeruje 1.4 gdyż ten mniejszy pali tyle samo albo więcej i jest 3 cylindrowy
dzięki wezmę to pod uwagę [emoji6]

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nad Golfem V 1.4 16V lub 1.6 ;) Zonka miala ten samochod I nic przez rok w nic specjalnego w nim nie robilem poza wymiana wentylatorow bo padl modul sterujocy, reszta to wymiana oleju, filtrow itd,.  Jak wybierzesz 1.4 16V to wystarczy kontrolowac odme co jakis czas zeby w zime nie przymarzla ,) w miescie wiecej jak 7L nie bral. Fakt demont z niego zaden ale starczy dziewczynie. Jak sie cos zepsuje to naprawisz niewielkim kosztem ;) 1.6 jest troszke mocniejszy ale siorbie paliwo jak oszalaly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo typowo kobiecy wóz - Toyota Yaris ;) Dosyć wytrzymałe auto i w wersji 1.0 za dużo nie pali. Mała awaryjność, tylko na rudą trzeba uważać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf dla niej odpada bo to auto jej się nie podoba. Yaris tak samo bo to toyota.
Diesel odpada a tym bardziej taki stary. Tylko benzyna autem będzie wjeżdżać do miasta i musi mieć min euro4. Po za tym nie będę płacił podatku 300Euro na rok.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona jeździ skodą fabią II z silnikiem 1.4 86KM, mamy ją od nowości czyli od 2008r. i jeszcze nas nie zawiodła, a przebieg obecny to 140kkm. Sądzę, że z twoim budżetem spokojnie kupił byś ją w rocznikach 2010+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda moim zdaniem jednak ma słabsze wykonanie jak seat.
Co do a3 to w sumie nie patrzylem nie. Ale tam silniki to już 1.6 pewnie będą palić 10/100 .
Nawet s1 jej się nie podoba [emoji23]
Jedyne auto to Astra która dla niej mogła by być w każdym kolorze i wyposażeniu (każda generacja) ja jednak jestem średnio to tego auta nastawiony

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra jeździ Corsa D 1.4 + fabryczny LPG. 0 problemów, tłucze je jak głupia, a samochód na prawdę śmiga dalej i cieszy jazdą. Klima, pełna elektryka, kiera MF itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Golf nie to Polo z 1.4 ewentualnie coś z Opla :P 

Kumpel ma Astre H z 1.4 i od ponad 1,5 roku nic w niem nie robił :) Samochód dziennie robi średnio 50km a czasem i więcej  ;) W środku może nie zachwyca ale wszystko na swoim miejscu i łatwe w obsłudze ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym rozważył np. Fabię. mamy w firmie 1.0 LPG, mimo 75KM muszę powiedzieć, że jest dosyć żwawy i dynamiczny po mieście. spalanie 6 litrów gazu... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Audi A3 lub Golfa V 1.6 jest ciekawa ze względu na bardzo trwała i bezawaryjną jednostkę, jeżeli chodzi o spalanie to zawsze można dorzucić lpg. Pytanie natomiast czy ma być to auto do jazdy po mieście czy też na trasę. Z innych propozycji oczywiście Toyota Yaris i Opel Corsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto miałoby mieć gaz to jedynie fabryczny lub już dołożony. Auto będzie jeździć i będzie też zarejestrowane w De wiec założenie gazu mija się z celem. Auto typowo do miasta (Hannover) . Dzisiaj doszła opcja New Beetle i tu wydaje się że chyba tylko z silnikiem 1.6. Ma ktoś ? Jak spalanie w nim?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto dla kobiety to najpierw niech określi się sama co Jej się podoba, a dopiero później patrzeć od strony technicznej co warto wziąć. Siada przed lapkiem, robi listę 5 samochodów, które by chciała i tyle. Szkoda później życia na marudzenie i wypominanie. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto dla kobiety to najpierw niech określi się sama co Jej się podoba, a dopiero później patrzeć od strony technicznej co warto wziąć. Siada przed lapkiem, robi listę 5 samochodów, które by chciała i tyle. Szkoda później życia na marudzenie i wypominanie. ; )
to się tylko wydaje takie łatwe [emoji23]
A tak serio w następny poniedziałek będę już w DE i mam plan przejechać się po prostu po kilku komisach żeby przemierzyła się do któregoś z aut. Mi najbardziej chodzi po głowie ta ibiza...
Jak nic sensownego nie znajdę dla niej zostawię jej a4 a sam zacznę szukać czegoś z 1.8t z q :decayed:

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padnie na Suzuki Swift po 2010 roku. Raczej trzeba będzie dołożyć coś pieniędzy do zakładanego budżetu no ale...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...