Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca/Zaplająca się świeca żarowa (na chwilkę)


Doma74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie dostane po uszach, ale od wczoraj czytam forum i nie znalazłem podobnego przypadku, chyba że przeoczyłem coś to bardzo przepraszam i proszę po przekierowanie mnie.

Mam następujący problem.

Od około 10 dni mam problem z Moim Audi A4 B8 silnik CAGA -143 km. Przebieg 229 tys.  Chodzi mianowicie oto, że czasami zapali mi się na sekundę kontrolka świec żarowych i można odczuć spadek mocy ale auto jedzie dalej, wraca moc i dalej się nie dzieje tak jakby się nic nie wydażyło. Tak mogę jeździć 2 dni i nic. Czasami jest jednak tak, że do kontrolki świeć żarowych na chwilkę zapali się również 'Engine" ale gaśnie i auto pracuje dalej bez najmniejszych zarzutów i mogę tak jechać nawet setki kilometrów i nic. Najgorzej jest od 2 dni,  jazda po mieście staje się wkurzająca i niebezpieczna bo zdarza się to coraz częściej i auto potrafi zgasnąć. (tak się dzieje tylko na niskim biegu i przy prędkości do 30-40 km).

Najgorsze jest to, że nie ma żadnego błędu po podłączeniu kompa.  (jedyny błąd jaki się pojawił to jak mi auto zgasło to U111300 - ograniczenie funkcji przez odbiór błędnej wartości Aktywny/Stały. Ale sadzę że to jest spowodowane tym, że auto zgasło. A tak poza tym żadnych błędów.

Po przeczytaniu wielu postów wczoraj wymieniłem przepustnicę na drugą bo okazało się że moja przepuszczała i w silniku sterującym był olej. Również olej jest w wtyczce od przepustnicy czyściłem ale nie wiem czy mi się udało do końca. Wyczyściłem EGR był troszkę zabrudzony ale to nic nie dało bo dalej jest to samo. Nie wiem gdzie szukać usterki bo nic nie melduje żaden komputer a byłem na 3 różnych.

Może ktoś miał podobny przypadek bo zaczyna mnie to wkurzać.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Edytowane przez Doma74
błędy w tekście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...