Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne grzechotanie z silnika BPW


arekx123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od paru dni od strony prawego koła słychać dziwne grzechotanie i nie mam pojęcia co to może być . Wstawiam filmik może któryś kolega coś doradzi co to mi się tam w tym aucie wyprawia ..  Dodam że tylko z prawej strony auta z lewej tak nie jest . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączniu klimy na ECON dźwięk nie słabnie, albo nie znika ?

Bo na ucho to jakby gumki w sprzęgle klimy się wysypały ...:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jeszcze nie próbowałem tego robić ale dobrze mówisz klime mam do roboty bo mam nieszczelność i może przy okazji te gumki się wysypaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nieszczelność i jeździsz bez czynnika i oleju w obiegu klimy to jest duże prawdopodobieństwo że kompresor się zatarł albo zaraz zatrze :decayed:

W B7 kompresor jest cały czas napędzany paskiem PK , niezależnie czy klima jest włączona czy wyłączona, a brak czynnika nie ma wpływu na jego napęd do póki się nie zatrze :hi:

Dopiero jak się zatrze to zrywa się zabezpieczenie w kole pasowym kompresora i napęd się odłącza .... :P:decayed:

Lepiej szybko sprawdź na czym stoisz :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeczytaj ze zrozumieniem to co wyżej napisałem, tam jest wszystko wyjaśnione :D:hi:

Jeżeli na pracującym silniku koło pasowe kompresora się obraca , a jego wałek stoi w miejscu, to na 95 % kompresor jest zatarty a sprzęgło na 100 % zerwane :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...