Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI


Damian320d

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Albo rezaj jakieś klapki na sprężynkach w końcówkach rur wydechowych , które samoczynnie się będą otwierały jak zwiększysz obciążenie silnika :D

Haha ;D a gdzie ten katalizator wsadzic? Za turbo od razu czy jak? Bo teraz mam dpf tylko pusty ;D  I jeszcze jaki katalizator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by go wspawać zaraz za puszką DPF-a i plecionką , żeby dobrze działał powinien być blisko silnika :hi:

Albo zamiast puchy DPF-a , tylko że chyba użytkujesz auto w Belgii, więc pierwsza opcja bezpieczniejsza pod względem przeglądów.

A jeżeli chodzi o typ to szukaj od AVF-a lub AWX-a, są najbardziej zbliżone wydajnością do potrzeb Twojego silnika  :wink:

Tylko nie kupuj jakiegoś zatkanego , struktura plastra miodu musi być dobrze widoczna , a najbardziej prawidłowy kolor to beżowy, wszystkie czarne sobie odpuść  :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle że zapytam, co było przyczyną usunięcia DPF-a, sprawiał jakieś problemy ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrsob1 napisał:

A tak w ogóle że zapytam, co było przyczyną usunięcia DPF-a, sprawiał jakieś problemy ? ?

Tak jezdzilem na ciaglym wypalaniu cichym, lopatki turbiny przed dpf byly az pomaranczowe tskie przegrzane.  Piotrze kupie dpf i pojade do aso aby wgrali serie soft chyba jest taka mozliwosc? Nie chce juz sie bawic w kombinacje zrobie tak jak powinno byc i tyle ?

Edytowane przez Damian320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jak wygląda sprawa osprzętu obsługującego pracę DPF-a, mam na myśli trzy szt . czujników temperatury, czujnik różnicowy ciśnienia i sondę lambda .

Jeżeli zostały w aucie i nikt ich nie uszkodził w czasie jego usuwania to jego przywrócenie powinno się udać bez problemów. 

Gorzej jak będziesz musiał je z powrotem dokupić , nowy czujni temp. spalin to koszt ok. 600 PLN:decayed:

Moja ma przelatane prawie 180 kkm i wirusa,  cegła średnio wypala się co 250-280 km , jak u Ciebie wypalała się non stop to chyba mu ździebko kilometrów na szafie brakuje :D

Nagraj filmik jak wygląda zadymienie za autem prazy mocnym butowaniu ( zrób go z auta jadącego za tobą ) , bo jak dymi na czarno mocno to najpierw by trzeba się zająć silnikiem , może pompkami, bo nowy DPF też może mieć problem z przerobieniem dużych ilości sadzy :P:hi:

A pomarańczowe łopatki gorącej części turbiny to właściwy kolor , tam temperatura dochodzi do 800 st. C , po wirusie nawet z 50 więcej :P

Tylko jak jeździsz po dziadkowemu to tam będzie czarno ...

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrsob1 napisał:

No zależy jak wygląda sprawa osprzętu obsługującego pracę DPF-a, mam na myśli trzy szt . czujników temperatury, czujnik różnicowy ciśnienia i sondę lambda .

Jeżeli zostały w aucie i nikt ich nie uszkodził w czasie jego usuwania to jego przywrócenie powinno się udać bez problemów. 

Gorzej jak będziesz musiał je z powrotem dokupić , nowy czujni temp. spalin to koszt ok. 600 PLN:decayed:

Moja ma przelatane prawie 180 kkm i wirusa,  cegła średnio wypala się co 250-280 km , jak u Ciebie wypalała się non stop to chyba mu ździebko kilometrów na szafie brakuje :D

Nagraj filmik jak wygląda zadymienie za autem prazy mocnym butowaniu ( zrób go z auta jadącego za tobą ) , bo jak dymi na czarno mocno to najpierw by trzeba się zająć silnikiem , może pompkami, bo nowy DPF też może mieć problem z przerobieniem dużych ilości sadzy :P:hi:

A pomarańczowe łopatki gorącej części turbiny to właściwy kolor , tam temperatura dochodzi do 800 st. C , po wirusie nawet z 50 więcej :P

Tylko jak jeździsz po dziadkowemu to tam będzie czarno ...

Zrobie taki krotki test powiem zeby kobieta nagrala jak daje mu w palnik za godzine dwie wracam bo z drugim autem nie mam takiej mozliwosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie nagrac takie cos, niby nie widac nic ale na postoju jak mu dam w tube na 4k obrotow  wykonujac twoj test oczywiscie to lekka mgielka czarna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nowy DPF bez problemów sobie poradzi, pod warunkiem  że wszystko  da się przywrócić do  stanu  fabrycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś odpiąć EGR mimo że jest wywalony programowo ?

Zmagam się z tym samym problemem i wygląda na to że mam niemal to samo co ty a w moim też kiedyś było BPW.

Tylko że u mnie po odpięciu EGR dymienia nie ma wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam masę aut bez DPF'u w tym dwa BPW i tylko niektóre mają podobny problem (zazwyczaj odpalanie, niskie temp), Skoro powodem jest różnica ciśnień to powinna być 100% powtarzalność, może jednak coś innego jest przyczyną ? tak filozofuje..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w BPW. Parę dni temu mechanik wywalił mi DPF i od tamtej pory też mi tak dymi. Dziś postaram się zrobić ten test ciśnień. W tygodniu też będę u tego samego mechanika by sprawdził co może być przyczyną. Jak coś będę wiedział to tutaj napiszę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BartoszBB napisał:

Czy próbowałeś odpiąć EGR mimo że jest wywalony programowo ?

Zmagam się z tym samym problemem i wygląda na to że mam niemal to samo co ty a w moim też kiedyś było BPW.

Tylko że u mnie po odpięciu EGR dymienia nie ma wogóle.

Egr jest non stop odpiety, przy podlaczeniu nic nie daje chyba ze to tez ma byc odpiete? Patrz zdjecie 

https://zapodaj.net/0407e32c18459.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kornel1989 napisał:

Mam ten sam problem w BPW. Parę dni temu mechanik wywalił mi DPF i od tamtej pory też mi tak dymi. Dziś postaram się zrobić ten test ciśnień. W tygodniu też będę u tego samego mechanika by sprawdził co może być przyczyną. Jak coś będę wiedział to tutaj napiszę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Oki odzywaj sie od razu co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Wydaje mi się że nowy DPF bez problemów sobie poradzi, pod warunkiem  że wszystko  da się przywrócić do  stanu  fabrycznego. 

Mysle ze w aso poradza sobie z wgranien orginalnego softu 

8 godzin temu, marcin4x4 napisał:

znam masę aut bez DPF'u w tym dwa BPW i tylko niektóre mają podobny problem (zazwyczaj odpalanie, niskie temp), Skoro powodem jest różnica ciśnień to powinna być 100% powtarzalność, może jednak coś innego jest przyczyną ? tak filozofuje..

 

Tak dla mnie to tez dziwne, bedziemy patrzec co dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BartoszBB napisał:

Czy próbowałeś odpiąć EGR mimo że jest wywalony programowo ?

Zmagam się z tym samym problemem i wygląda na to że mam niemal to samo co ty a w moim też kiedyś było BPW.

Tylko że u mnie po odpięciu EGR dymienia nie ma wogóle.

A program sterujący silnikiem profesjonalnie ogarnięty pod aktualne graty ?

Jak po odpięciu EGR-a dymienie ustaje to ewidentnie za duży stopień recyrkulacji spalin i motorówce tlenu brakuje :decayed:

14 godzin temu, marcin4x4 napisał:

znam masę aut bez DPF'u w tym dwa BPW i tylko niektóre mają podobny problem (zazwyczaj odpalanie, niskie temp), Skoro powodem jest różnica ciśnień to powinna być 100% powtarzalność, może jednak coś innego jest przyczyną ? tak filozofuje..

 

No założyciel tematu ma auto w Q z dwoma tłumokami które rozdzielając między siebie strumień spalin stawiają łącznie bardzo mały opór spalinom , niewiele podnosząc ciśnienie w wydechu na wolnych obrotach . W pojedynczym wydechu ciśnienie jest większe i problem pewnie rzadziej występuje.

Poza tym na występowanie zjawiska wpływ ma także stopień odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika ( ciśnienie tam panujące ), właściwości oleju ,  być może i stopień zużycia uszczelnień i łożysk w turbosprężarce . Tak że czynników od których uzależnione jest występowanie zjawiska jest kilka .

Wcale to nie znaczy że po wymianie turba na nowe problemu nie będzie, poza tym puki co, to do turbiny kolegi nie ma się co przyczepiać, patrząc na filmiki i analizując opis to radzi sobie dobrze i problemów nie sprawia :hi:

Ale generalnie po zachowaniu zasady wyższych ciśnień w turbosprężarce niż w komorze korbowej silnika problem znika i nie trzeba się mocno gimnastykować by mu zaradzić :P:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Damian320d napisał:

Egr jest non stop odpiety, przy podlaczeniu nic nie daje chyba ze to tez ma byc odpiete? Patrz zdjecie 

https://zapodaj.net/0407e32c18459.png.html

Puki co na tym zdjęciu to EGR i zaznaczona czarnym kolorem klapo- przepustnica są normalnie podpięte :P

 

6 godzin temu, Kornel1989 napisał:

Mam ten sam problem w BPW. Parę dni temu mechanik wywalił mi DPF i od tamtej pory też mi tak dymi. Dziś postaram się zrobić ten test ciśnień. W tygodniu też będę u tego samego mechanika by sprawdził co może być przyczyną. Jak coś będę wiedział to tutaj napiszę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Zwróć dokładnie uwagę na objawy, czy są identyczne jak u kolegi Damian320d, u niego dymienie pojawia się po pewnym czasie pracy na wolnych obrotach, potrzebnym by olej przedostał się do części gorącej turbiny, bezpośrednio po zdjęciu obciążenia i zejściu silnika z obrotów dymienia nie ma bo tylko w czasie pracy na wolnych obrotach olej się przez uszczelnienia przedostaje ze względu na nie zachowaną wcześniej wspomnianą zależność ciśnień :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piotrsob1 napisał:

 

Puki co na tym zdjęciu to EGR i zaznaczona czarnym kolorem klapo- przepustnica są normalnie podpięte :P

 

Zwróć dokładnie uwagę na objawy, czy są identyczne jak u kolegi Damian320d, u niego dymienie pojawia się po pewnym czasie pracy na wolnych obrotach, potrzebnym by olej przedostał się do części gorącej turbiny, bezpośrednio po zdjęciu obciążenia i zejściu silnika z obrotów dymienia nie ma bo tylko w czasie pracy na wolnych obrotach olej się przez uszczelnienia przedostaje ze względu na nie zachowaną wcześniej wspomnianą zależność ciśnień :hi:

To jest zdjecie z internetu mordko, u mnie ten z boku od strony filtra powietrza jest odpiety a tamto cos od stony podszybia podpiete 

Edytowane przez Damian320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2017 o 15:57, Damian320d napisał:

To jest zdjecie z internetu mordko, u mnie ten z boku od strony filtra powietrza jest odpiety a tamto cos od stony podszybia podpiete 

Zamiast się lenić nie było tak od razu ? :facepalm::wink:

Na przyszłość to pisz konkretnie, bo głupio jest jak co innego się czyta a co innego widzi a ktoś mniej obeznany to już z nic nie pojmie :P:D

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj juz nie czepiaj sie bo znajde cie i podmienie osprzet z twojej bpw i zobacxymy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już spoko, nie lubię po prostu pisać z roztargnionymi albo leniwymi , co to żal im czasu albo się nie chce by dokładnie problemu naświetlić :decayed:

Konkretny opis , filmiki , zdjęcia , czasem logi dopiero dają szanse by coś konkretnego można było powiedzieć o problemie :)

A takie mało konkretne opisy to psu na budę :D , albo jak z kotami nocy , wszystkie  są czarne i można tylko ze szklanej kuli powróżyć :P:grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...