Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak bezpiecznika?


Bałtek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, wymieniłem szczotki w wentylatorze od klimy. Po wymianie podłączyłem do przewodów by sprawdzić czy dziala-dziala. Za parę dni zamontowalem go, do sprawdzenia nie działa. Dodam, że odcięte przewody złe zabezpieczylem, i izolacja spadla- mogło się zrobić zwarcie? Więc otwieram puszkę z bezpiecznikami by znaleźć bezpiecznik 40A. Szukam szukam i tam go nie ma. Mam tylko przekaźnik, bez bezpiecznika czy jak to jest?[emoji19]

Co zrobić, by znowu odzyskać prąd w przewodach do wentylatora?[emoji12]0c56e7cd31c5f66722729188749f45f5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na tym zdjęciu masz ujęte jedynie przekaźniki. Bezpieczniki są niżej, w głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy otwartych drzwiach kierowcy zdejmij plastikową osłonę i tam masz bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, badyl666 napisał:

Witam. Przy otwartych drzwiach kierowcy zdejmij plastikową osłonę i tam masz bezpieczniki.

Za osłoną, o której mówisz, nie ma bezpiecznika wentylatora 40A. Jest on pod przekaźnikami, dostępny po zdjęciu osłony/półki nad nogami kierowcy pod kierownicą.

EDIT: na tym zdjęciu akurat miałem wyjęty ten bezpiecznik bo wymieniałem, ale z tego co pamiętam to powinien siedzieć obok tego 50A.

Edytowane przez Arek8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 20:55, Bałtek Czuchaj napisał:

Mam taki problem, wymieniłem szczotki w wentylatorze od klimy.

Kolego Arkadiuszu. Zastanawiałem się który wentylator może być od klimy? Jak załączam klimę na postoju to załącza mi się wentylator chłodnicy i wentylator nawiewu. Ja wybrałem wentylator nawiewu i jego bezpiecznik jest tam gdzie napisałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, badyl666 napisał:

Kolego Arkadiuszu. Zastanawiałem się który wentylator może być od klimy? Jak załączam klimę na postoju to załącza mi się wentylator chłodnicy i wentylator nawiewu. Ja wybrałem wentylator nawiewu i jego bezpiecznik jest tam gdzie napisałem. Pozdrawiam

Mam na myśli, że na chłodnicy są dwa oddzielne wentylatory - jeden z nich do chłodzenia silnika (w B5 najczęściej napędzany paskiem), drugi do klimy (elektryczny, który włącza się po włączeniu klimy) i jest on zabezpieczony bezpiecznikiem 40A pod kierownicą. Natomiast zgadza się, że wentylator nawiewu ma bezpiecznik za tą osłoną na boku deski rozdzielczej. Przynajmniej w moim B5 jest to tak zrobione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...