Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW polo 6r wtryski


tipmaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z silnikiem 1.6tdi. zaczęło mi coś stukać w samochodzie okazało się że to wtryski. Wtryski wyciągnięte z samochodu i okazało się że wszystkie do roboty :/ wtryski Simens, silnik comorrail 1.6 tdi. Ma ktoś dostęp do nowych w fajnej cenie, albo regeneracja ?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2017 o 15:47, tipmaniak napisał:

 

Witam, mam mały problem z silnikiem 1.6tdi. zaczęło mi coś stukać w samochodzie okazało się że to wtryski. Wtryski wyciągnięte z samochodu i okazało się że wszystkie do roboty :/ wtryski Simens, silnik comorrail 1.6 tdi. Ma ktoś dostęp do nowych w fajnej cenie, albo regeneracja ?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Trzeba znowu mocno uważać co i gdzie się leje do zbiornika :decayed:

Jak wszystkie zaczęły hałasować nagle to przyczyna jest raczej tylko jedna i nazywa się paliwo,  a właściwie coś co nim miało być i zostało zalane do zbiornika :decayed:

Poczytaj :

Trzeba było się nie spieszyć z wydzieraniem wtrysków, tylko zacząć od sprawdzenia zawartości zbiornika :P

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski poszły na maszynę do sprawdzenia i wszystkie nie były w 100% sprawne. Jeden hałasował. Paliwo tylko leje na stacji bp. No ok, zgodzę się że coś jest w zbiorniku, ale takie rzeczy powinien wyłapać filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby z tej A6-ki co ja się z nią męczyłem wyciągnął wtryski w momencie kiedy nie chciała chodzić i dał na maszynę to też by wykazało że są niesprawne :P

Po wymianie paliwa ten silnik zaczął normalnie pracować dopiero po ok 50 km przebiegu :decayed:

A co do paliwa to przez kilka lat był spokój bo nikt w kombinacje typu mieszanie, odbarwianie się nie bawił , łatwiej było przywieść gotowe paliwo z Niemiec.

No ale dobre czasy się skończyły i stare metody zarabiania pieniędzy w branży paliwowej wracają do łask :D

Dzisiaj znów nie znasz dnia ani godziny kiedy coś takiego może w zbiorniku wylądować :P

Ładny baner niczego nie gwarantuje , jak franczyzobiorca chce dużo zarobić :D

PS

Jak auto nie poszło jeszcze w eksploatacje po naprawie to lepiej sprawdź co masz w zbiorniku :hi:

A to paliwo ze słoika po lewej przez filtr paliwa przeszło , łapałem go na powrocie z silnika :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski na pewno były zużyte/zniszczone od paliwa. Wtryski nie zaczeły od razu stukać tylko z km na km było coraz głośniej. Też myślałem że paliwo, ale tankowałem przez ten czas co dwa baki na innej stacji i dalej to samo :/ Trudno samochód zrobiony, przejechane już parę km i wszystko gra [emoji3]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...