Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana fabrycznych głośników 165mm na lepsze


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

z przodu nie tylko  2 x woofery w drzwi są ważne ale także wysokotonowe (wszystko to buduje scenę z przodu auta), stąd polecany odseparowany zestaw focala 165AS lub droższe 165FX

tylna półka; żeby zagrało przyzwoicie to focal pc165 165mm

wszystko montujesz na dedykowanych dystansach z mdf-u + wygłuszenie matą butylową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Ja tez posiadam zwykłe nnagłosnienie, bez wzmacniacza i subufera. 

Chciałbym załozyć Audio System Sound

z przodu Audio System X165EM EVO lub Audio System HX165SQ EVO2 (tylko nie wiem ktore beda lepsze, i czy droze napewno beda lepiej grac)

z tyłu Audio System M165EVO 

wszystko bez wzmaczniaca i subufera, podpiete pod same radio.

No i do tego dobre wygłuszenie. Polecacie cos dobrego ?

Moje pytanie brzmi czy ta kombinacja bedzie dorownywac B&O ? czy bez wzmaka sie nie obedzie ? Czy moze cos innego polecacie ? 

Napewno zalezy mi na dobrym basie,czystym dzwieku ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoim skromnym zdaniem i doświadczeniem powiem tak:

focal 165AS bije na głowę Audio System X165EM

focal 165FX bije podwójnie na głowę Audio System HX165SQ EVO2

na tył focal np. koaxialny pc 165

Do tego później (jak będzie $ ;) ) jakiś wzmacniacz klasy D np. focal impulse i zobaczysz czytaj usłyszysz jak zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik niewiele odda chociażby to 

czy to 

znajdź zdjęcia dobrej jakości zdjęcia i porównaj jak wykonane są jedne i drugie głośniki! Zobacz jak focal zbudował zwrotnicę w access 165AS  a jakie są w System X165EM. Nie mówiąc już o super jakości wykonania focal 165fx ale można powiedzieć że to namiastka Hi Endu w car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie to, tylko trzeba trochę kasy w to włożyć. ? 

Muszę gdzies wyrwać taniej ? 

A co do wygłuszenia to jakieś maty ? Możesz coś polecić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty kup na bitmat.pl / alledrogo, najtańsza butylowa - wyklejona zgodnie ze sztuką i będzie git. przetworników szukaj gdzieś na olx-ach czy innych portalach na pewno upolujesz coś nowego, tylko trzeba czasu.... W oficjalnych sklepach CA ceny dużo wyższe - no ale masz wszystko od razu. Do tego dystanse z mdf-u i ze 2 spinki z ASO do tapicerki na wypadek jakby jakaś pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, jakbym kupił taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b8-audio-system-x165em-evo-mdf-kab-wroclaw-7468045324?reco_id=423ab0a0-3b47-11e9-89ca-000af7f61ee0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

bez dodawania żadnych wzmacniaczy, to będzie ok? Bo kumpel niby wymienił i coś mu tam szwankuje radio teraz że niby nie daje rady, ale nie wiem co założył, może jakiś badziew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzysiek.postepski napisał:

Pytanko mam, jakbym kupił taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b8-audio-system-x165em-evo-mdf-kab-wroclaw-7468045324?reco_id=423ab0a0-3b47-11e9-89ca-000af7f61ee0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

bez dodawania żadnych wzmacniaczy, to będzie ok? Bo kumpel niby wymienił i coś mu tam szwankuje radio teraz że niby nie daje rady, ale nie wiem co założył, może jakiś badziew 

Będzie ok, jak coś to mam taki komplet na sprzedaż nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie focal access 165AS który bije na głowę Audio System X165EM. Zagra spokojnie pod samym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tylnej półce w sedanie jakiej wielkości jest ten basowy głośnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnej półce z tego co kojarzę to siedzi 25 cm (10")

a co do odseparowanego zestawu, ja założyłem u siebie FOCAL PS 165FX - gra re wel ka :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie do ludzi montujących Focale AS czy FX lub podobne w swoich autach - jak rozwiązaliście kwestie zwrotnic? Są one w ogóle potrzebne? Czy sygnał przychodzący z fabrycznego wzmacniacza jest już odfiltrowany na poszczególne częstotliwości? Chcę kupić taki zestaw głośników, dystanse, maty i poskładać to w swoim B8 ale te pytania nie pozwalają mi zacząć ? A szkoda byłoby zmarnować na pewno dobrze wykonane zwrotnice nabyte w zestawie z głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobasse napisał:

Czy sygnał przychodzący z fabrycznego wzmacniacza jest już odfiltrowany na poszczególne częstotliwości?

Nie jest. Przy tweeterach są tylko kondensatory, które udają zwrotnicę. Takie radio concert to w sumie "zwykłe" radio, a tu masz opis wyjść radio concert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie ma szans upchać zwrotnic gdzies na blachę drzwi.Ja zamontowałem na plastikowa osłonę. Wyciąłem plastik, dorobiłem z blachy uchwyty i zamocowałem. Zwrotnice z Focal FX 165 Ps

73311F74-985E-4E2B-8D2F-4E1675F716E6.jpeg

657D2775-F96E-424F-B8A2-D4CAF84DE22E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bobasse napisał:

Cześć, pytanie do ludzi montujących Focale AS czy FX lub podobne w swoich autach - jak rozwiązaliście kwestie zwrotnic? Są one w ogóle potrzebne? Czy sygnał przychodzący z fabrycznego wzmacniacza jest już odfiltrowany na poszczególne częstotliwości? Chcę kupić taki zestaw głośników, dystanse, maty i poskładać to w swoim B8 ale te pytania nie pozwalają mi zacząć ? A szkoda byłoby zmarnować na pewno dobrze wykonane zwrotnice nabyte w zestawie z głośnikami.

Montując inne głośniki niż fabryczne musi być zwrotnica, pod warunkiem że chcesz wykorzystać jakieś 50% potencjału tych zmian.

Przy wymianie głośników najrozsądniejszym rozwiązaniem jest min. kupienie wzmacniacza lub wzmacniacza z procesorem DSP i dokładne wysterowanie głośników (zwrotnica wtedy nie jest potrzebna, bo procesor steruje częstotliwościami, opóźnieniami sygnału itd..). Do tego przy DSP sygnał z fabrycznej jednostki jest przejmowany przez proc i nie ma nawet porównania jeśli chodzi o jakość tego potem. Fabryczny wzmak w tunerze, który nie ma wystarczającej mocy, nie jest w stanie wykorzystać potencjału nowych głośników, które żeby się odwdzięczyły, potrzebują mocy. Reasumując: kupienie nowych głośników i wygłuszenie drzwi to podstawa do poprawy, ale ze względu na niskiej jakości sygnał i niedobór mocy niewykorzystany potencjał. Powinien być do tego wzmacniacz i procesor. Są też rozwiązania P&P i nie trzeba przy tym robić przeróbek. To tak w dużym skrócie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 06:01, KonradZ9700 napisał:

Jaki wzmak byś polecił do napędzenia Focali FX165 PS ? 

U siebie zakładam na dniach Focale z serii K2 Power i wziąłem do nich Match PP-62DSP (w Audi plug&play się go wpina), może być też np. Helix.

Edytowane przez l2k2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 kanałowy wzmacniacz z wejsciem sygnalu hi-level firmy Autotek.
Planuje zastosowac go w mojej A4 B8, gdzie mam obecnie radio Chorus.

Moc RMS przy 4 ohm: 4 x 100 Wat
Moc dynamiczna przy 4 ohm: 4 x 200 Wat

Pod to planuję zakup: Focal 165 AS3 na przód, a co do tyłu to w przyszłości wpadnie dodatkowy wzmacniacz pod głośnik free air w tylną półkę (mam sedana).


Odczuję znaczną różnicę w stosunku do obecnego nagłośnienia czy gra nie warta zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...