Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa główna silnika


tom3k.a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

mam do was ogromną prośbę, w najbliższym czasie przyjdzie mi napisać pracę inżynierską i w związku z tym chciałbym zagłębić się w temat naprawy głównej silnika AJM (głownie blok, głowica, układ rozrządu i zasilania PD no i może jeszcze doładowanie). W pracy musi znajdować się sucha teoria oraz mój wkład własny. Przechodząc do sedna, pomijając zagadnienia teoretyczne, mój plan jest taki aby najpierw przeprowadzić samą diagnostykę kondycji silnika, najbardziej obszerną jak się tylko da, następnie przeprowadzić wspomnianą naprawę główną, a następnie diagnostykę która będzie podsumowaniem wykonanych prac.

W związku z tym myślałem o hamowni, aby sprawdzić ile wypluje w obecnym stanie, tyle że to za mało, tak więc konieczne było by sprawdzenie ciśnienia sprężania, szczelności układu, pomiar zadymienia spalin itp. Myślałem również nad diagnostyką komputerową, może któryś z programów VAG oferuje gamę możliwości odczytu danych z poszczególnych układów/czujników??? Interesują minie zarówno pomiary mechaniczne przed i po demontażu jak i przy użyciu interfejsu diagnostycznego.

Czy ktoś z was miał może styczność z takimi zabiegami, może używał jakiegoś programu który umożliwia pomiar różnych wielkości związanych z diagnostyką tych układów, może jakieś danie producenta co do wartości nominalnych.

Czy takie coś jest w ogóle możliwe na taką skalę, jak by to wyglądało cenowo?

Dzięki waszej pomocy mógłbym "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu", zrobię ciekawą pracę, a co ważniejsze podaruje mojej B5 "nowe serducho"

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam Tomasz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...