Regeneracja Turbosprężarki 1.9TDI AHH Gdzie Podkarpacie Świętokrzyskie
0

18 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

PawelVK    0

Witam

W mojej A4 B5 FL 1999r 1.9TDI AHH pada turbina, przymierzam się do regeneracji lecz w moich okolicach ( Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Mielec, Sandomierz itp) Jest bardzo dużo warsztatów które oferują tą usługę.

Gdzie najlepiej na Podkarpaciu czy Świętokrzyskim lub okolicach dać turbinę ze zmienną geometrią do regeneracji? Mam takie typy:

TRANS-TURBO Mielec

http://trans-turbo.pl/main.html

Czy Pracownia ASO Bosch Service  Pawlik Stalowa Wola

http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/

REGMEX-PLUS

http://www.regmex.pl/ofirmie.php

Możecie kogoś sprawdzonego polecić kto regeneruje na dobrych częściach, daje jakąś w miarę długą gwarancję i w razie awarii nie będzie się wymigiwał od naprawy gwarancyjnej? Ewentualnie gdzie Wy robiliście swoje turbiny i jak się Wam one sprawują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Hezen    1

W ASO Bosch service zapłacisz jak za zboże i możliwe że zrobią lepiej niż gdzie indziej.
    Najlepiej kup sprawną używkę i dłużej posłuży od regenerowanej na chinskim środku.

Wysłane z OP3T

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0

Przedzwonię do Bosha i wybadam minimalną i maksymalną kwotę za regenerację, zobaczymy jak wypadną na tle tych innych.

Co do używanej, to od miesiąca szukami naprawdę ciężko coś trafić żeby ktoś dał jakąś dłuższą gwarancję, wiadomo te auta mają już po 18lat więc nie mam pewności czy taka używka nie zacznie się sypać za 2-3 miesiące i nie stanie się to samo co z moją, dlatego pomyślałem o regeneracji tylko kompletnie nie wiem gdzie dać swoją turbinę, bo serwisów jest dużo a informacji gdzie kto robił, ile po takiej naprawie służyła i jak działała jest bardzo mało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bajak    0

Polecam ASO BOSH w Stalowej Woli, sam ostatnio tam regenerowałem. Najpierw robią kontrole i oceniają co jest do zrobienia i jaki koszt. Jeśli sie decydujesz na naprawe to robią, jeśli nie to zabierasz z powrotem. Wycena jest darmowa. 
    Także jak najbardziej polecam. Znajomi też tylko tam polecają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0
    Dnia 2.09.2017 o 19:22, Bajak napisał:

Polecam ASO BOSH w Stalowej Woli, sam ostatnio tam regenerowałem. Najpierw robią kontrole i oceniają co jest do zrobienia i jaki koszt. Jeśli sie decydujesz na naprawe to robią, jeśli nie to zabierasz z powrotem. Wycena jest darmowa. 
    Także jak najbardziej polecam. Znajomi też tylko tam polecają.

W jakim aucie regenerowałeś co było zepsute i ile zapłaciłeś finalnie? Turbo zawiozłeś już zdemontowane i montowałeś we własnym zakresie czy wszystko tam?

Chodzi Ci dokładnie o ten warsztat?
    http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/

Bo to ASO chyba nie jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bajak    0
    Napisano (edytowane)

Regeneracje robiłem w Audi A4 B5. Auto bylo robione u znajomego mechaniki i to on demontował turbine, wysyłał i później montował. Wszystko wiadomo uzgadnial ze mną na bieżąco. Wszsytkie turbiny jakie robił wysyłał wlasnie tam. 

W mojej bylo tak: 

- wytarty wałek na uszczelnieniu 

-piaskowanie koła kompresji 

-przegrzana osłonka termiczna 

-z obu stron wytarte łożysko oporowe

-wytarte kierownice zmiennej geometrii

-nieszczelny talerzyk, olej w muszli ssącej

-nowy wałek, koło kompresji, talerzyk, zmienna geometria, osłonka. 

Za naprawe i części wyszło 1100zł plus 70zł za przesyłkę juz w obie strony.  Teraz wszystko chodzi jak należy, wcześniej ją odcinało przy pewnych obrotach, przeładowywało ją, teraz jest ok. 

Edytowane przez Bajak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0
    Napisano (edytowane)

O kurde to trochę sporo tam wyszło, tak porównując te zakłady z mielca to tam ceny wahają się od 500-600zł a auto też nie młode więc nie wiem czy jest sens wydawać prawie 1200zł na regenerację turba.

Panowie któreś z tych firm Wam jeszcze coś mówią? A może są jakieś inne sprawdzone przez Was?

Edytowane przez PawelVK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    danielstol    0

Za te 500 zł to będziesz miał cały Chiński rdzeń wstawiony . Potem problem bo nie wstaje i inne historie ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bajak    0

No mnie sie wydaje że lepiej dołożyć te pare złotych i mieć zrobione jak należy.  Zrobisz jak uważasz, ja osobiście wole dopłacić więcej i być spokojnym że mi nie odetnie mocy zaraz po wyjechaniu na droge, bo ciągłe stawanie i ponowne odpalanie auta doprowadzało mnie do szału :) ( już nie wspomne o autostradzie :D )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0

Jeszcze nie wiadomo co tej mojej jest a większość jak czytałem robi w tych zakładach w mielcu, gdzie koszt to ok 500-700zł i jeżdżą przez lata...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bajak    0

No wiadomo koszt może być różny, zależy co i ile bedzie rzeczy do zrobienia. Wybór należy do Ciebie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mozgu    0

Wiem ze firmy z mielca ciesza siesie dobra renoma bo od nasrazu czesto wysylaja, ale nie kojarze ktory zaklad jest najepszy bo reszta jedzie na jego opinii, ale generalenie pytaj sie na jakich czesciach skladaja i, czy daja na to papier, bo ta co robi porzadnie skladaja na czesciach firmy mellet ktora jest, podwykonawca garetta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    danielstol    0

Jak Turbo będzie miało faktycznie włożony rdzeń Melleta to trochę polata :-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0

No właśnie tylko która z tych w Mielcu robi dobrze, bo zakładów tam jest opór.

Jutro może tam podzwonię, jedni dają 6 miesięcy gwarancji inni 12.

Szkoda, że tu nikt z froum nie napisze konkretnie, że korzystał z tego i tego i lata tyle i tyle czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0

ktoś coś jeszcze doradzi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    matimonn    0

Witam. Polecę "Turbo - Mot" , Wojsławska 96, Mielec. Prowadzę warsztat i od dawna robię turbiny u Pana Piotrka z "Turbo Mot".  Szybko, zniżki dla stałych klientów. Przerabiałem dużo firm z Mielca, ale szczerze "Turbo-Mot" jak na razie najlepiej. 

P.S. - oprócz "interesów" nie mam z w/w firmą nic wspólnego.

Edytowane przez matimonn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0
    23 godziny temu, matimonn napisał:

Witam. Polecę "Turbo - Mot" , Wojsławska 96, Mielec. Prowadzę warsztat i od dawna robię turbiny u Pana Piotrka z "Turbo Mot".  Szybko, zniżki dla stałych klientów. Przerabiałem dużo firm z Mielca, ale szczerze "Turbo-Mot" jak na razie najlepiej. 

P.S. - oprócz "interesów" nie mam z w/w firmą nic wspólnego.

Bardzo dziękuję za opinię, dopisze ich do listy jak  będę dzwonił. Chociaż nie słyszałem nigdy nic o tym warsztacie.

Jeszcze ktoś miał styczność z jakimiś zakładami zajmującymi się regeneracją turbin w mielcu? Może kojarzycie którąś z tych które wrzuciłem w 1 poście?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    PawelVK    0

Koledzy proszę o jak najwięcej informacji, auto w przyszłym tygodniu trafia do mechanika więc chciałbym dostać jak najwięcej informacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta