Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI ASB nie odpala


kamil880510

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z moim A4B7 3.0 TDI ASB. Mianowicie nie odpala, auto juz takie kupiłem, w niemczech od właściciela z nieodpalającym silnikiem. Komputer pokazał błąd niskiego ciśnienia paliwa, po usunięciu błędów, nadal nie odpala, ale uwaga błędów brak. W aucie wymieniłem już filtr paliwa, zastanawiam się jakie powinien mieć ciśnienie przed pompą wtryskową, i jakie na przewodzie paliwowym idącym do wtrysku? Wczoraj odkręciłem przewód idący do wtrysków, i wydaje mi się ze jest słabe ciśnienie, bo jestem w stanie zatrzymać paliwo palcem? Odkręciłem również zawór który znajduje się na pompie, nie widać w pompie opiłków czy brudnego paliwa. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być, i czy ktoś zna wartości ciśnień? Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, jutro podepne kompa i sprawdzę. Dziś ze względu na łatwość wykonania wymieniłem pompę wtryskowa bo miałem możliwość sprawdzenia i nadal to samo? Po wykreceniu świec zdrowych z dziur po świecach nie wydobywa się w ogóle mgiełka, tak jakby wtryski się nie otwieraly. Na komputerze zero błędów odnośnie tego, jedynie błąd świecy żarowej, oraz błąd podniesienia od zawieszenia silnika, poza tym nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45459f1ef4903d465692bde61f3cf892_orig.jpCisnienie na komputerze pokazuje 0 bar podczas odpalania? Wykrecilem świece żarowe żeby auto miało lżej kręcić. Pompa wymieniona razem z czujnikiem znajdującym się na pompie i nadal to samo. Co odpowiada za podawanie sygnału do komputera aby pompa zaczęła podawać paliwo? Może tu jest problem?

Edytowane przez kamil880510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pompa ok. Okazało się brak cisnienia na 4 i 6 cylindrze, na 5 około 15 bar, 1 2 3 tłok po 21-25 bar. Nadal mnie zastanawia czemu pompa nie podaje tego paliwa. Czemu nie odpala już wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...