Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pompą wspomagania


Kqli

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem otóż po wymianie maglownicy, zmieniłem również pompę wspomagania ( moja była uszkodzona po złym doborze oleju). Na zmienionej pompie zrobiłem może z 15km i zaczeła wyć. Olej febi zielony, więc wydaje mi się, że to nie wina oleju, przewody wszystkie wypłukane ze starego oleju. Zamówiłem drugą pompę przejechałem z 60km wszystko było super, wyła tylko trochę na skręconych kołach na maksa. Pojechałem dziś w trasę i na odcinku 20km zaczeła wyć... Może to być wina przeowdu, który idzie od pompy do magla i jest nieszczelny ? Czy poprostu to jest mój nie fart do części i kupiłem zatartą ? Ale jeśli byłaby zatarta to odrazu zaczełaby wyć, a tutaj nic...  Jest jakiś powód dla którego zaciera się pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zielonym febi to mozna sobie ploty smarowac.

Kup ori plyn lub lhm plusa.

Oblukaj dobrze waz od pompy do magla.

Kiedys majstry od hydrauliki powiedzili mi ze ten waz rozwarstwia sie w srodku prze co zmniejsza cisnienie.

Cos zalal ze magiel zdechl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Wesz, jest wąż który w środku się rozwarstwia ale też najczęściej widać to z zewnątrz że jest w tych miejscach nieregularnej grubości - delikatnie się zwęża i zaraz grubieje.

Przy króćcu wysokiego ciśnienia pompy w śrubie jest zawór, sprawdź czy nie załapał syfu albo czy się zacina.

Zajrzyj jeszcze do zbiorniczka, czasami wyskakuje sitko ze swojego miejsca.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesz, poprzedni właściciel lał hipol z orlenu... Ja tak jeździłem przez 3 miesiące bo na tydzień szło mi 1,5L płynu. 

Czyli jest to możliwe, że pompa zaciera się przez ten przewód? Nie trzyma ciśnienia, dostaje się powietrze i też przez to nie można dobrze odpowietrzyć układu? Czasami też widać piane w zbiorniczku, ale nie zawsze. We wtorek będę miał już nową pompę i przewód. Olej lałem taki jak jest kod na zbiorniczku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyjmij i umuj nitro.

Jak sitko nie lata luzem to je wyciagnij i umyj pod nim syf.

Sitko przyklej na kropelke.

Płyn zielony febi to gowno w każdej postaci.

Kupisz ori i przyznasz mi racje.

Kup 2l ori lub lhm i przepłucz układ.

Waż sprawdz a nie kupujesz juz nowy,powietrze nei dostanie sie przez szczelny waz.

Pompa nie zaciera sie lecz waz zbija jej cisnienie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...