Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczne tarcie przy skrecie w lewo przy małej prędkości


EVI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem od niedawna , przy delikatnym skrecie w lewo z mała prędkością słychać jednostajne tarcie trzeszczenie , dźwięk jakby rozchodzi sie w okolicy kierownicy , lewego kola, natomiast nie jest on przy każdym skrecie najczęściej na "zimnym" aucie i nie zAwsze . Dwa razy był na przeglądzie stwierdzili ze "kończące sie hamulce powodują tarcie' co trafia do mechanika i sprawdzając jak na złość  dźwięk sie nie objawia i twierdzą ze mam mamy słuchowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest duży rant na tarczy to klocek przy skręcie powoduje takie tarcie, ewentualnie już klocek "ma luz" i też takie cyrki mogą się dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz to jest jakas poszlaka ?.mam filmik jednak niestety nie da sie wrzucić za duzy format 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy osłona tarczy nie jest za blisko, bo też przy skręcie będzie tarło, a dźwięk to będzie taki metaliczny "chrobot"

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki bardzo dziekuje za zainteresowanie moim tematem i pomoc ??? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko ale kiedyś też miałem coś podobnego przy skręcie w lewo lecz wg mnie to prawa strona.

W A3 8L przy gwincie tarła półoś o stabilizator (prawa półoś była dłuższa i grubsza od lewej), w B6 też może mieć coś takiego miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciezko stwierdzić poprzednio miałam a3 8l teraz a4 b7 dzisiaj tez sie przysłuchiwałam i sie to powtórzyło , kurczę mam filmik ale moge tylko podesłać mailem

?☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Odgrzewam temat rozpoczęty jakiś czas temu odnośnie tego tarcia " metalicznego "  otóż zaczelo sie to robic coraz bardziej dokuczliwe i zauważyłam ze przy skręceniu kołami w prawo bądź lewo wydobywa sie dźwięk buczenia dosyc głośny i na 99% bedzie to pompa wspomagania :(  Pojade do mechanika i dowiem sie ,co zrobic w jakim to jest stanie .. ale jeżeli chodzi o wspomaganie to pracuje spoko nie odczuwam gorszego komfortu jazdy tylko te irytujące chrobotanie i buczenie ....IMG_7506.PNG

IMG_7504.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypieć albo trzeszczeć może zużyty wahacz.

Wysłane z mojego HTC Desire 626G dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wahacze juz tez sie powoli proszą . Ale ja mam metaliczne tarcie do tego wyjącą pompa co prawda nagrzeje sie autko to jest znacznie ciszej , ale rownież mam ten objaw "(załącznik )  tak jak np cofam czy ruszam z mała prędkością i kierownica trykocze  . Tak zadrży mocno ale tylko w takich warunkach przy ruszaniu po zatrzymaniu bądź cofaniu . Pójdę do garażu zobaczę co sie dzieje w płynie kierowniczym teraz troche pojezdzlam i jest ciszęj ale na zimnym to koncert rożnych dźwięków :/ IMG_7508.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...