Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRD problem z DPF


Marcin Kaszyński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak można rozpoznać czy auto ma wycięty DPF i oczywiście zmieniony program. Auto ma przejechane 205 tys i naradzie żadnego wypalania dpfu nie było jeżdżę już 3 lata. Podejrzewam że ma wycięty filtr, mechanicznie nic nie sprawdzalem. W blokach pomiarowych okazuje że wypalanie było np 2 godziny temu ale nic takiego nie vhli. Jakieś sugestie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal auto i wyjdz powachać spaliny, jak będzie gryzło w nosie mocno to nie ma DPFa, jak zapach jest do zniesienia to jest DPF.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech w moim aucie wygląda jak typowy wydech w diealu. Chodzi mi oto czy jest jakaś metoda która daje 100% że nie ma DPFu i został wyciety. Oczywiście nie chodzi mi o mechaniczne działanie przez wyciągnięcie puchu z auta.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś kanale VAG-iem można podejrzeć różnicę ciśnienia przed/za  DPF-em ale nie pamiętam w którym :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SotoM napisał:

a ja mam dpf i kominy w sadzy.... ?? i co wy na to...

No i u mnie jest tak samo :decayed:

Całkiem czysty komin to widziałem tylko raz w BMW 520d , naprawdę nie szło się ubrudzić :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam usunięty dpf i tuner zastosował symulacje czujnika ciśnienia takze pokazuje wartości takie jakby dpf był.

 

jezeli rury masz czarne to na 99%. Nie masz dpfa. Oczywiście mowię o rurach naprawdę czarnych w sadzy.

 

 

sam mając dpfa miałem okopcone rury na czarno ale nie w takiej ilości jak teraz. Obserwując inne auta z dpfem i ich rury wydechowe to można z nich było jeść - takie czyściutkie, bez grama sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 CR owszem bedzie miał czyste-lekko przykurzone, ale nie PD i PPD tu beda zawsze zasadzone.

a dpfa mam na pokładzie i to juz drugiego.... bo osobiscie wyciagałęm go z innej BRD i wymieniałem w swojej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin Kaszyński napisał:

Wydech w moim aucie wygląda jak typowy wydech w diealu. Chodzi mi oto czy jest jakaś metoda która daje 100% że nie ma DPFu i został wyciety. Oczywiście nie chodzi mi o mechaniczne działanie przez wyciągnięcie puchu z auta.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

jak jest dpf to bardzo długo bedzie puszka trzymała temperature

jesli jest puszka pusta to szysbko ostygnie jak reszata wydechu

mozna odkrecic sonde lambde i przez otwór włozyc np zagietego druta lub jesli ma sie kamerke to mozna dojrzec.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rury czarne to nie masz DPF-a. Super stwierdzenie.

 

A jak masz rury czarne i masz na 100% DPF to co?

Przykład z życia. Suzuki Grand Vitara 1.9DDIS w rodzinie. DPF na pokładzie, rury czarne i dymi przy mocnym przyśpieszaniu.

Wypala się regularnie, sprawny. Nie ma potrzeby wymiany, usuwania.

 

Przestańcie wymyślać dyrdymały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mała nieszczelność uszczelnienia ceramiki DPF-a w jej obudowie i mała część spalin razem z sadzami będzie się bokiem przedostawała bez filtrowania, a to wystarczy by rury były okopcone :naughty:

A wykonanie tego uszczelnienia nie jest łatwe zważywszy zakres temperatur pracy i różnic w rozszerzalności termicznej ceramiki i stali kwasowej .

Jak widać problem występuje w większości typów cegiełek, wyjątkiem są cegły BMW gdzie to uszczelnienie nic nie przepuszcza :decayed:

Jeżeli w aucie wyposażonym w DPF występuje dymienie widoczne gołym okiem to według mnie przynajmniej część struktury filtrującej musi być uszkodzona mechanicznie lub termicznie :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2017 o 10:31, piotrsob1 napisał:

Wystarczy mała nieszczelność uszczelnienia ceramiki DPF-a w jej obudowie i mała część spalin razem z sadzami będzie się bokiem przedostawała bez filtrowania, a to wystarczy by rury były okopcone :naughty:

A wykonanie tego uszczelnienia nie jest łatwe zważywszy zakres temperatur pracy i różnic w rozszerzalności termicznej ceramiki i stali kwasowej .

Jak widać problem występuje w większości typów cegiełek, wyjątkiem są cegły BMW gdzie to uszczelnienie nic nie przepuszcza :decayed:

Jeżeli w aucie wyposażonym w DPF występuje dymienie widoczne gołym okiem to według mnie przynajmniej część struktury filtrującej musi być uszkodzona mechanicznie lub termicznie :hi:

i to jest konkretna odpowiedz piotrsob1

Ja byłem wczoraj na stacji diagnostycznej badali spaliny norma 0,5 u mnie 1,8 1,9 2,2 .. potem 1,8  a przy gazowaniu czarny dym z dwururki 

4 krotnię przekroczone i tu szok bo:

prawdopodobnie mam DPF  (komp pokazuje zapełnienie i ostatnie wypalanie,  dodatkowo czuje kiedy zaczyna sie wypalanie ..inne auto wtedy i smierdzi) specyficznie

Rurki okopcone są więc będziemy szukać winnego w przyszłym tygodniu u Pawelkiwi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karasik2 napisał:

i to jest konkretna odpowiedz piotrsob1

Ja byłem wczoraj na stacji diagnostycznej badali spaliny norma 0,5 u mnie 1,8 1,9 2,2 .. potem 1,8  a przy gazowaniu czarny dym z dwururki 

4 krotnię przekroczone i tu szok bo:

prawdopodobnie mam DPF  (komp pokazuje zapełnienie i ostatnie wypalanie,  dodatkowo czuje kiedy zaczyna sie wypalanie ..inne auto wtedy i smierdzi) specyficznie

Rurki okopcone są więc będziemy szukać winnego w przyszłym tygodniu u Pawelkiwi

 

Norma zadymienia to 1,5 

Mi po wycięciu DPF coś takiego wyszło 

DSC_0760.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...