Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania na tył kompatybilne z hakiem


holker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
postanowiłem doposażyć sobie autko w czujniki parkowania na tył :) Jednak jak się okazuje to nie jest takie proste w moim przypadku, chodzi o to, że w aucie poprzedni właściciel zamonotwał niefabryczny hak - taki, że nie jest zdejmowany :( I teraz tak, potrzebuję czujników parkowania, które będą w stanie zignorować hak (znalazłem parę takich, chociażby zestaw z Valeo). Dodatkowo kolejnym moim wymaganiem jest żeby można je było umalować w kolor - z tego co widzę to niekażdy producent się tym chwali...
Kolejny wymóg to brak wyświetlacza, chciałbym tylko brzęczyk ;)

Czy ktoś może polecić jakiś godny zaufania zestaw? Najlepiej jakaś nazwa albo link :)

Co do ORI to może i bym się zdecydował na montaż, ale koszt spory... Zderzak zmienić, ori graty do parktronica, zabawa z wiązką i dodatkowo nie wiem jak by się ori zachowywał z hakiem, więc zdecydowałem się na jakieś uniwersalne.

Znalazłem coś takiego:

https://sklephadron.pl/czujniki-cofania/4142-czujnik-cofania-steelmate-pts-400ex-mat.html

https://sklephadron.pl/czujniki-cofania/4306-czujnik-cofania-steelmate-pts-410ex.html

Ale zastanawiam się czy taka cena za tak podstawowy zestaw jest odpowiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz czujniki zapytaj sie producenta o haka. Sa takie które przystosowuja sie do haka czyli po jakims czasie po prostu go nie widza, a co do ori to mozna samemu wywiercic otwory a do pdc podłaczyc zyłe któraby rozłaczała czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o sytuację gdy coś do haka podepnie aby wtedy czujniki automagicznie były nieaktywne. Jeździłem autem z zamontowanym hakiem pod światła i po zamontowaniu platformy rowerowej po wrzuceniu wstecznego był ciągły pisk od czujników parkowania, słabe takie rozwiązanie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał podobne rozterki to napiszę, że zdecydowałem się na Steelmate Ebat D1 flush mount. Zamontowane w fabrycznych miejscach, haka nie widzą i da się je ustawić (przełącznik  na centralce) w taki sposób żeby dodawały parę cm do obrysu auta żeby hakiem w coś nie przywalić :) u mnie obecnie są tak ustawione że przy ciągłym pisku mam jakieś 10 cm od haka do przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja szukam  czujników cofania ( 2 szt. ) w kolorze LY7W - może ktoś pomoże ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...