Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieudana aktualizacja MMI 3G HDD


OskiUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mogę naprawić i to bez lutowania.

Samemu nic nie zdziałasz jeśli nie znasz języka linuxa , nie masz sprzętu i doświadczenia. Wrazie co zniżka dla klubowicza :)

btw. skad miales softy ? chomik ?

to skad kolego jestes bo tez mi sie popsuło czerwony komunikat okolice Gdańska ?

Tak, jest na to sposób.

Postawić soft urządzenia od nowa.

podpowiesz jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tym terminalem ale nic nowego. Na terminalu wyświetlane sa tylko śmieci podczas uruchamiania mmi. Próbowałem nawet na PC-ie

. Jak zewrę rx i tx to widać transmisje czyli interface działa i com 232 w PC tez. Gdzie mogłem popełnić błąd?

widzę w późniejszych postach że doszedłeś co było źle - mógłbyś podzielić się tą informacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2015 o 14:47, OskiUK napisał:

Panowie, szybkie pytanie. Podczas update firmware z SD zwiesilo sie i aktualizacja sie nie udala. Przy wstawaniu jest czerwony ekran, kounikat file error i odliczanie 45 do wylaczenienia, po czym mmi sie wylacza. Da sie to jakos ogarnac? Rozpoczac instalacje od nowa? Czy pozostaje rozbieranie jednostki i terminal na porcie com?

Czwść,Potrzebuje pomocy w mojej a4 nawigacja mmi3g basic czarny ekran radio nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Może ktoś podpowie... Znajomy ma w audi MMI 3G. Wgrany jest soft w wersji HNav_EU_K0257_6_D2 oraz mapy w wersji 8R0060884ED 6.24.2. 
Aktywowane były aktywatorem _MMI3GH_ACT od usera RENTNA. Wszystko działało ok przez jakiś miesiąc albo ponad a nagle pojawia się kółeczko z inicjalizacją nawigacji, kołeczko znika przy ok 25% i zostaje napis na ekranie inicjalizacja nawigacji. I nie daję sie uruchomić nawigacji. 
Co mogło sie stać ?

MMI było restartowane za pomocą 3 przycisków i nic nie pomaga.

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie sprawdziłem. W piątek ma do mnie podjechać to zobaczę. Czyli zobaczyć czy mogę połączyć się VCDSem z modułem 5F i zovaczyć jak coś czy ma jakieś błędy.

A jeśli dysk uszkodzony to da się go wymienić ? I jak upewnić się że winny jest dysk ? Na dysku jest soft od zarządzania MMI 3G czy na dysku są tylko mapy ?

Możesz mi podpowiedzieć jak wymienić go na nowy ? I jaki musi być dysk ?

 

I jak wyjąć MMI w Audi A6 aby dostać się do dysku ?

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzeba odczytac błedy :hi: mozliwe ze darmowy aktywator namieszał w epromie

http://www.audienthusiasts.com/Infotainment_HardDrive.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak namieszał to co wtedy ? Zmienić aktywator czy trzeba wgrywać od nowa soft czy co ?

Ewentualnie jak go usunąć  ten aktywator ? On był za pomocą skryptu... bez pliku FSC.

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak usunąć mapy z 3G+ ? wchodze w zielone menu -> nav -> database i są 3 opcje

re-check database

delete database

delete nav HDD

 

najpierw dałem opcję nr 2 coś tam niby się robiło ale pisało stoped i czekałem czekałem mmi się zrestartowało. Potem dałem nr 3 i to samo. Jak wchodzę list HDD database to są jakieś pliki od 3GP itd tak powinno być ? czy tam pusto powinno byc ? bo coś mi się wydaje że nie usunelo chociaz mapy byly niedostepne z poziomu mmi

 

moze ktos ma jakis filmik jak to powinno wygladac ? bo nie moge znalezc

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chce wgrać nowe. Wgrałem raz ale mam błąd 03175 a ponoć jak usuniesz partycje może go nie być i chciałem to spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo, czerwony ekran i odliczanie... wiek ktoś co dalej z tym?

 

juz naprawione. Karta padła i nagrałem wszystko na nową i po włożeniu do czytnika poszło dalej i śmiga. Nie doczytałem na początku w postach było jak to zrobić ;).  

Zastanawiam tylko czy te aktualizacje coś dają w ogóle bo wszystko wyglada dokładnie tak samo jak w wersji fabrycznej. Miałem nadzieję że będzie w menu car taki samochodzik i ikonki w okół z aplikacjami ale jest tylko lista. 

Edytowane przez Konrad z Rørvik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku można podjechać do mnie na naprawę mmi 2G 3G czy MIB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delete database  - usuwa mapy bez softu

delete nav HDD  - usuwa całą partycję i przed wgraniem map musisz wgrać kawałek oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...