Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu.


Brakar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Jestem posiadaczem Audi A4 B5 2.4 V6 163 km.
Kupiłem to auto 2 miesiące temu i mam zamiar wymienić rozrząd. Pytałem z 4 mechaników i każdy odmówił mi wymiany tłumacząc się, że się tego nie podejmie.
W końcu trafiła się odważna osoba która podobno wymieniała je już nie raz, czy cena 1000-1100 zł za rozrząd i 500 za robociznę to uczciwa cena? Jakiej firmy rozrząd polecacie i na co najbardziej uważać lub o co pytać mechanika przed wymianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem co tak trudnego jest w tym silniku że żaden szpec się tego nie chcę ci podjąć, to naprawdę proste rzeczy są :D 

Ja rok temu zapłaciłem ok 600-700 zł za rozrząd INA + 300-400 zł za wymianę. Części zawsze kupuj sobie sam, nieuczciwi mechanicy zawsze doliczają sobie do cen części.

Ogólnie to pojedź do większego dobrego zakładu i za tą cenę 500zł na pewno wymienią Ci ten rozrząd i nikt nie powie że się tego nie podejmnie jak te twoje "wsiowe majstry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem jestem nowym właścicielem czterech pierścieni dlatego, że tak powiem nie jestem wtajemniczony. To również mój pierwszy większy silnik a na dodatek (co dla mnie jest zaletą) w V-ce. 
Jeśli ktokolwiek zna jakiś dobry zakład/dobrego mechanika z Łódzkiego który jest sprawdzony to bardzo prosiłbym o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest tak prosty że wymienisz rozrząd sam (jeżeli masz jakąkolwiek smykalkę do mechaniki ) 

kilka zalet V'ki :

silnik wzdłużny ... zrzucasz ryj i masz dostęp do całego rozrządu 

blokady są mega tanie 

ogolnie jak masz garaż to naprawde fajnie się pracuje przy tym silniku ;-) duuzo lepiej niż np przy 1,4 16V w Golfie/Ibizie 

tutaj masz film instruktażowy : 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...