Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Migająca kontrolka świec żarowych podczas jazdy


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

W tych pompach pada elektryka ale tylko i wyłącznie z powodu źle działającej mechaniki(np. syf w układzie czy przycieranie sie zapowietrzonej pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia dawka powietrza bo inaczej mechanika siada, odczułem to u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich!

Chciałem dołączyć się do tematu.

Miga mi kontrolka swiec żarowych.

Podpinałem audike do kompa i wykazało błąd immobilizera.

Spec skasował błąd i było ok przez jakieś 25 minut.

Audi pali od kopa i równo pracuje tylko ta cholerna kontrolka mnie denerwuje. Pojechałem do Speca z powrotem i powiedziałem że kontrolka zapaliła się znowu a Pan spec mi na to że nic nie może zrobić.

Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie jazdy zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Poczytałam na forach i decyzja - wymiana filtra paliwa. Po wymianie dalej miga. Kolega podchodzi z zapytaniem: A może stopu nie ma? Naciskam - brak. Fachowiec odrazu zaczął zdejmować kokpit aby dostać się do włącznika stopu na pedale hamulca. W międzyczasie kolega zdjął pokrywę bezpieczników i wyjął jeden spalony. Po wymianie bezpiecznika wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Leonie bylo to oznaką zepsutego czujnika stop pod pedalem... koszt 40zl

a kiedys w A3 miałem błąd immobilajzera tez swiecila kontrolka swiec , kilka razy auto nawet zgasło w czasie jazdy a czesto nie dalo sie odpalić

przyczyną byl przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-a trzeba podlaczyc i tyle, przeciez w ten sposob mozna wyliczac w nieskonczonosc co moze byc zepsute...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ...

Ja natomiast spotkalem sie z ta usterka jak sie okazalo ze zalalo sie zlego paliwa na stacji ZLA JAKOS poprostu.. Mialem tak juz w kilku samochodzach. Natomiast objaw byl taki ze silniczek delikatnie nierownomiernie chodzil dolalem innego o wszystko OK.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Leonie bylo to oznaką zepsutego czujnika stop pod pedalem... koszt 40zl

- dokładnie to samo ... okazało się że jechałem przez całą Warszawę bez świateł stopu :)

a umnie tez tak bylo czyli zepsuty czujnik stopu tylko przy okzaji wlanczala sie kontrolka od ESP i zamiast tego ze nie mialem stopow to odwrotnie mialem przez caly czas wlaczone, nie wazne czy hamowalem czy nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuacje że wracałem z Zielonej zaraz na początku trasy zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych ale jak zwalniałem to kontrolka gasła , jak wjechałem na autostradę i znów ja przycisnąłem to kontrolka znowu zaczęła mrugać i samochód zaczął sie dławic i w końcu zgasł juz nie chciał zapalić to odpaliłem go na holu i musiałem go trzymać na wysokich obrotach moc mu skakala raz ciągnął raz sie dławił jak dojechałem to juz nie odpalił . Na pewno musze go podpiąć pod komputer , ale jaka może być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiłem osuszyłem kostki przy komputerze i zabezpieczyłem je środkiem do konserwacji złącz elektrycznych,kostki są koloru białego,szarego,brązowa i czerwona.największy problem to zdemontować ramiona wycieraczek i podszybie-u mnie pękło.potem trzeba odkręcić osłonę komputera i za komputerem widać te złącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym też się dołączyć do tematu, może ktoś też miał takie objawy?

Otóż czasami po przekręceniu kluczyka gdy silnik jest ciepły nie gaśnie kontrolka świec(dopiero po kilkunastu sek). Nie ma to wpływu na rozruch bo auto pali normalnie, nawet jak nie czekam aż zgaśnie kontrolka. Dodam że występuje to nieregularnie, poza tym obroty nie falują, termostat wymieniony. Może ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiedzcie czym wy myślicie jak ktoś napisał ze mu świeci kontrolka świec żarowych bo miał zepsutu czyjnik na pedale stopu to wy odrazu wymieniacie czujnik stopu.Zawsze zaczynajcie od podpiecia vaga,no chyba ze nie macie co zrobić z kasą i kupujecie niepotrzebne częsci.Proszę zacznijcie myslec pokażcie że własciciele audi to GOŚCIE a nie ludzie co usłyszą i bez zastanowienia wymieniają pół silnika.Tyle odemnie...Czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.Przeszukałem całe forum i nieznalazlem zadnej konkretnej odpowiedzi na problem ktory mam z moja audi.Pomimo,że komputer pokladowy pokazyje dystans na baku okolo180km i kontrolka od poziomu paliwa 1/4 baku,auto mi gasnie i nie da się odpalic,wczesniej zapala sie i mruga kontrolka od swiec zarowych.Najdziwniejsze w tym jest ze gdy zaleje auto do pelna (w tym momęcie pod korek okolo40litrow) wszystko zaczyna wracac do normy,poza tym ze pierwszy raz auto jest ciezko odpalic.Stało mi sie to juz drugi raz co moze byc przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie zaczęła pulsować kontrolka.... vag i co się kazało:

542 Czujnik położenia(wzniosu)iglicy -G80

przerwa w obwodzie

potwierdziłem dziś u mechanika i wtrysk sterujący do wymiany :/ ceny różne, używkę znalazłem za 100 z gwarancją rozruchową, ale były i po 250 ;) także bez vaga nie ma co gdybać chyba raczej

wtrysk wymieniony, auto śmiga :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem nastawnik autko pracuje prawie normalnie(muszę jechać do elektro i ustawić dawkę dokładnie) ale czały czas mruga mi kontrolka świec żarowych.

Po podłączeniu do kompa wywaliła błąd nastawnika górna wartość nastawnika przekroczona.Kasuje go ale lipa dalej błąd wyskakuje.

Co może być przyczyna???Sprawdziłem i RSW wynosi u mnie 0.62.

Próbowałem przestawić czujnik odkręcając śrubę ale ramie czujnika i tak wracało do swojej pozycji,niech ktoś mi powie jak mam ustawić rsw?????

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2013 at 14:17 ----------

Dla potomnych prawdopodobnie miałem źle ustawioną dawkę paliwa i dlatego wyświetlało mi błąd.Także dobrze ustawcie dawkę i powinno banglać:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem nastawnik autko pracuje prawie normalnie(muszę jechać do elektro i ustawić dawkę dokładnie) ale czały czas mruga mi kontrolka świec żarowych.

Po podłączeniu do kompa wywaliła błąd nastawnika górna wartość nastawnika przekroczona.Kasuje go ale lipa dalej błąd wyskakuje.

Co może być przyczyna???Sprawdziłem i RSW wynosi u mnie 0.62.

Próbowałem przestawić czujnik odkręcając śrubę ale ramie czujnika i tak wracało do swojej pozycji,niech ktoś mi powie jak mam ustawić rsw?????

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2013 at 14:17 ----------

Dla potomnych prawdopodobnie miałem źle ustawioną dawkę paliwa i dlatego wyświetlało mi błąd.Także dobrze ustawcie dawkę i powinno banglać:decayed:

czyli jaka wartość RSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...