Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak nazywa się ta cześć w audi -zdjecie


kamil2227

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nazywa się ta brązowa cześć na zdjeciu ? Bo mi zaczeła odłazic i nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy trzeba nową kupić.

https://i.ytimg.com/vi/u1MPDNyT7qY/maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest na zatrzaskach więc najprawdopodobniej masz ułamane mocowanie i dlatego odłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Skoro pojawił się już taki temat to się podepnę.

Od 2 tygodni jestem posiadaczem A4B5.Autko jak dla mnie SUPER.Sęk w tym że panel sterujący ma w kolorze jak ten panel czyli imitacja drewna natomiast dekory ma w kolorze karbonu (ktoś coś wcześniej wymieniał tylko nie wiem co).Moje pytanie brzmi: czy dużo jest zabawy z wymianą takich właśnie dekorów w drzwiach i desce rozdzielczej???.Mi to w sumie nie przeszkadza ale można by było zrobić pod jeden kolor.

Skoro już jesteśmy w dziale wnętrza pojazdu to zadam jeszcze 2 pytania

1. Jak zdjąć osłonę bezpieczników z boku deski rozdzielczej? (niby się podważa ale boję się żeby nie połamać....nie wiem gdzie ma te zatrzaski i jak je podważyć?)

2. Czy da się wyjąć przełączniki w panelu sterującym bez jego demontażu? (chodzi i te typu awaryjne,przeciwmgielne,podgrzewanie foteli)

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Helmut-68 napisał:

witam

Skoro pojawił się już taki temat to się podepnę.

Od 2 tygodni jestem posiadaczem A4B5.Autko jak dla mnie SUPER.Sęk w tym że panel sterujący ma w kolorze jak ten panel czyli imitacja drewna natomiast dekory ma w kolorze karbonu (ktoś coś wcześniej wymieniał tylko nie wiem co).Moje pytanie brzmi: czy dużo jest zabawy z wymianą takich właśnie dekorów w drzwiach i desce rozdzielczej???.Mi to w sumie nie przeszkadza ale można by było zrobić pod jeden kolor.

Skoro już jesteśmy w dziale wnętrza pojazdu to zadam jeszcze 2 pytania

1. Jak zdjąć osłonę bezpieczników z boku deski rozdzielczej? (niby się podważa ale boję się żeby nie połamać....nie wiem gdzie ma te zatrzaski i jak je podważyć?)

2. Czy da się wyjąć przełączniki w panelu sterującym bez jego demontażu? (chodzi i te typu awaryjne,przeciwmgielne,podgrzewanie foteli)

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Witaj. Co do zmiany dekorów, to moim zdaniem, jeśli masz je w kolorze karbonu, a panel w kolorze drewna, to powinieneś wymienić panel, będzie mniej roboty, a i ładniej wygląda karbon niż drewno.

1) Osłonę bezpieczników podważasz czymś cienkim, np. nożem (ostrożnie aby nie porysować). Nie wsuwaj noża za głęboko, góra na 2-3 cm.  Jak już trochę podważysz osłonę nożem, to włóż palec i postaraj się pociągnąć ją aby wyskoczyła. Osłona jest na takie metalowe spinki na wcisk, trzeba użyć trochę siły aby wyskoczyły.  Trzeba mieć na uwadze, że plastik jest stary i chętnie pęka, ale nie ma biedy. Ja mam u siebie jedno mocowanie wyłamane a i tak trzyma się dobrze.

Zdjęcie poglądowe ze Skody, ale w Audi jest praktycznie identycznie, bo też są takie metalowe trójkątne wciskowe zatrzaski:

3.jpg

2) Przyciski wyciąga się bez demontażu panelu - podważasz czymś cienkim od spodu i powinny wyjść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedź.Teraz przynajmniej wiem jak wyglądają te zatrzaski i gdzie są umiejscowione.Jeśli chodzi o ten panel to domyślam się że trzeba wyciągać całą konsolę???

Będę miał jeszcze jedno pytanko ale muszę zrobić fotkę.W komplecie gdzie mam koło zapasowe jest taka plastykowa rurka (z jednej strony gwint zaś z drugiej dziwne nacięcia) i kompletnie nie mam pojęcia do czego to służy.Jak zrobię fotkę to wrzucę aby pokazać o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co dokładnie masz na myśli, ale jeśli chodzi Tobie o plastikową osłonę wokół przycisków deski rozdzielczej, to nie trzeba demontować całego panelu, może ta instrukcja Tobie pomoże:

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...