Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie Compensa znowu chca kasy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem autko w lipcu ubezpieczone w Compensie,opłacone na cały rok dostałem od nich pismo (list zwykły) ze musze ponownie opłacić składkę zeby dalej z niej korzystać ,dzisiaj przyszedł polecony ale już go nie odbierałem i co dalej z tym fantem począć zeby w razie kolizji nie mieć problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klysek napisał:

zakupiłem autko w lipcu

Po zakupie powinieneś zgłosić ubezpieczycielowi chęć kontynuowania ubezpieczenia, lub też zmiany ubezpieczyciela. Poprzedni właściciel zapewne zgłosił sprzedaż i Compensa domaga się rekalkulacji składki (poprzedni właściciel mógł korzystać ze zniżek, których Ty nie posiadasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież ubezpieczenie jest przypisane do auta nie do właściciela nie wystarczy ze bede woził ze sobą umowę kupna sprzedaży, poprzednie auto jak kupowałem tak zrobiłem i nie było żadnych cyrków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z ustawą, nabywca zobowiązany jest w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu poinformować ubezpieczyciela o tym, że jest nowym właścicielem oraz udać się do najbliższej jednostki zakładu ubezpieczeń w celu przepisania ubezpieczenia. Zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki od dnia zakupu pojazdu, uwzględniając zniżki i zwyżki nabywcy – proszę pamiętać, że ubezpieczyciel ma do tego prawo. Udając się do towarzystwa, należy wziąć ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty i zaświadczenia: umowę k-s bądź fakturę, zaświadczenie o zniżkach OC (ewentualnie naszą ostatnią polisę OC), prawo jazdy, dowód osobisty itp.

Nie dziwmy się, kiedy otrzymamy pismo wzywające do zapłaty od ubezpieczyciela – najwyraźniej zbywca pojazdu dostarczył dowód sprzedaży pojazdu (umowa k-s, faktura), a zakład ubezpieczeń dokonał  kalkulacji składki. Może być ona wysoka, ponieważ, nie mając informacji o zniżkach klienta, ubezpieczyciel kalkuluje składkę na stawkach podstawowych. Gdy dostarczymy do towarzystwa odpowiednie zaświadczenie, składka ulegnie zmniejszeniu.

Edytowane przez lapidem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy ze sie jezdziło na OC z kupionego auta bez rekalkulacji juz mineły.  I nie nabywca, ale sprzedawca jest prawnie zobligowani do zgłoszenia sprzedazy, zmieniło sie to 2 lata temu.

Albo zrobisz rekalkulacje albo mozesz zakonczyc to OC i wykupic gdzie indziej. Kasa i tak trafi do właściciela poprzedniego, innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto jakieś 1,5 miesiąca temu. Ubezpieczenie do stycznia. Do tej pory nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie OC, sam też nigdzie nie byłem. Rozumiem (po tym co napisał Cin), że w gestii towarzystwa leży skontaktowanie się ze mną? (również Compensa)

Edytowane przez bastiv40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bastiv40 napisał:

Rozumiem (po tym co napisał Cin), że w gestii towarzystwa leży skontaktowanie się ze mną?

W Twojej zaś gestii leży to, by się za bardzo nie zdziwić wysokością składki w kolejnym roku, bo doliczą, to co się im należało za okres od momentu kupna auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, hak64 napisał:

W Twojej zaś gestii leży to, by się za bardzo nie zdziwić wysokością składki w kolejnym roku, bo doliczą, to co się im należało za okres od momentu kupna auta.

Mowa o Compensie, czy jakimkolwiek innym TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hak64 napisał:

W Twojej zaś gestii leży to, by się za bardzo nie zdziwić wysokością składki w kolejnym roku, bo doliczą, to co się im należało za okres od momentu kupna auta.

przecież nie musi sie ubezpieczać w tym samym TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, klysek napisał:

przecież nie musi sie ubezpieczać w tym samym TU

A jesteś pewny, że Compensa nie upomni się o swoje (dopłatę za okres użytkowania auta)? Sprzedający zawiadamia o zbyciu pojazdu przesyłając skan umowy i zapewne rubryki dotyczące nabywcy nie są puste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno sie upomni ale nie otrzymując (odbierając) od nich żadnych pism wydaje mi sie ze sparawa dla obu stron ciężka do zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2017 o 17:18, klysek napisał:

Witam,

zakupiłem autko w lipcu ubezpieczone w Compensie,opłacone na cały rok dostałem od nich pismo (list zwykły) ze musze ponownie opłacić składkę zeby dalej z niej korzystać ,dzisiaj przyszedł polecony ale już go nie odbierałem i co dalej z tym fantem począć zeby w razie kolizji nie mieć problemów 

Szanowny Panie, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych po zakupie używanego samochodu prawa i obowiązki wynikające z polisy OC poprzednika „przechodzą” na nowego właściciela. W tym kontekście istotna jest data sprzedaży, określająca, od którego momentu nabywca odpowiada za szkody wyrządzone autem i kto powinien uregulować pozostałą ewentualnie do zapłaty część składki. Co ważne, sprzedający samochód musi na piśmie poinformować ubezpieczyciela o zmianie właściciela w ciągu maksymalnie 14 dni od zawarcia umowy, dzięki czemu OC nie zostanie wznowione na jego dane po zakończeniu okresu ochrony. Ponadto po zmianie właściciela ubezpieczyciel może dokonać ponownej kalkulacji składki, wykorzystując m.in. informacje o historii polis OC nabywcy pojazdu. Tak też mogło się stać w Pana przypadku. Niestety po samym opisie nie jestem w stanie zweryfikować opisanej sprawy. Aby się jej przyjrzeć, potrzebuję numeru polisy. Podaję adres mail: [email protected]. Bardzo proszę o kontakt z uzupełnionymi informacjami. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2017 o 08:55, bastiv40 napisał:

Kupiłem auto jakieś 1,5 miesiąca temu. Ubezpieczenie do stycznia. Do tej pory nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie OC, sam też nigdzie nie byłem. Rozumiem (po tym co napisał Cin), że w gestii towarzystwa leży skontaktowanie się ze mną? (również Compensa)

Szanowny Panie, to sprzedający samochód musi na piśmie poinformować ubezpieczyciela o zmianie właściciela w ciągu maksymalnie 14 dni od zawarcia umowy, dzięki czemu OC nie zostanie wznowione na jego dane po zakończeniu okresu ochrony. Po otrzymaniu tej informacji zakład ubezpieczeń kontaktuje się z nowym właścicielem pojazdu. Niestety bez dodatkowych informacji nie jestem w stanie dotrzeć do szczegółów tej sprawy. Podaję swój adres e-mail: [email protected] - bardzo proszę przesłać numer polisy. Dzięki temu będę mógł przyjrzeć się sprawie i wrócić do Pana z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...