Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 Gorący temat!


wanio123

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy gorący temat i to dosłownie. Od kilku dni podróżując moją eską ,miałem dziwne uczucie jak by cały tunel środkowy mi się grzał - gorąca popielniczka , climatronic a po dłuższej jeździe nawet gałka się nagrzewała. Dziś znalazłem źródło kłopotu ,kiedy to zacząłem czuć ,że gorąco mi w stopy (nawiew LO , na zewnątrz 13 stopni ) więc mówie co jest....wsadziłem rękę pod kierownicę a tam prawie mnie poparzyło...zrobiłem postój no i szukam... widoczny czarny plastik gorący w cholerę !!! , zacząłem jeszcze głębiej grzebać...a tam metalowa rurka wręcz wrząca...paluch poparzony... jakieś pomysły?

Dodam ,że nawiew chodzi normalnie. Na LO - leci zimne , na HI - leci gorące.

Miałem wrażenie ,że czuć płynem gdy wyszedłem z samochodu.

 

IMG_20170912_173909_zpsxcbbpvhn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lisekexeter napisał:

Dotknąłes rurki od nagrzewnicy,przez nią płynie  cały czas płyn chlodniczy więc to normalne,musisz szukać dalej

No ale to właśnie od tej rurki , tak bije i daje ciepło...nigdy tak nie było.  A gdyby nagrzewnica jebła to nadal by działało prawidłowo ogrzewanie/nawiew?

/

Edytowane przez wanio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nie dawać ciepła skoro w tej rurce jest płyn chłodniczy o temperaturze ok 100st?
I nie pisz, że wczesniej tak nie było, bo musiało być. No chyba, że wczesniej jeździłeś bez płynu to może faktycznie rurka nie była goraca...

Nagrzewnica może być uszkodzona na 2 sposoby:
1. Może być zapchana kamieniem - wtedy nie będziesz mieć ogrzewania albo bardzo słabe i rurka o ktrej piszesz może nie być gorąca, bo nie będzie przez nia przepływał płyn
2. Może być rozszczelniona - będziesz mieć ubytki płynu i mokre dywaniki

Innych uszkodzeń nagrzewnica nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...