Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik temp gazu stag


michał0505

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam a4 b5 1,8 adr w gazie, mam pytanie czy jak odłącze czujnik temp gazu to pracuje dalej na gazie czy na benzynie ? 

 

dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na benzynie bo sterownik nie będzie widział temperatury i nie przełączy na gaz. Wszystko zależy jak masz ustawione. Nie masz centralki od gazu, która Cię informuje na jakim paliwie silnik pracuje ? Czemu chcesz odłaczyć czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ADR w gazie i jak czujnik mi padł to przelączal na gaz bardzo szybko ( po przejechaniu 200- 300m jesienią ) wiec nie tak do końca na benzynie.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek70 napisał:

Też miałem ADR w gazie i jak czujnik mi padł to przelączal na gaz bardzo szybko ( po przejechaniu 200- 300m jesienią ) wiec nie tak do końca na benzynie.☺

Czyli co, odpięcie czujnika powoduje szybsze przełączanie na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu u mnie był padnięty i błędnie pokazywał . Raz przyłączył szybko na LPG innym razem długo czekałem . Dlatego napisałem że nie tak do końca na Pb☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja mam taki problem że mi szarpie na gazie i staram się wykryć problem i obstawiam że czujnik jest padnięty. kontrolkę mam czy jade na gazie czy na benzynie i jak odłącze czujnik to pokazuje zielone kropki tak jakbym jechał na gazie, mi gaz czy lato czy zima to przełącza juz po odpaleniu dwie sekundy w gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michał0505 napisał:

tzn ja mam taki problem że mi szarpie na gazie i staram się wykryć problem i obstawiam że czujnik jest padnięty. kontrolkę mam czy jade na gazie czy na benzynie i jak odłącze czujnik to pokazuje zielone kropki tak jakbym jechał na gazie, mi gaz czy lato czy zima to przełącza juz po odpaleniu dwie sekundy w gaz

Jak Ci szarpie na gazie to masz źle ustawiony gaz.

Czujnik zostaw, jedź do jakiegoś majstra niech Ci dostroi instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ustawił mi i kilka dni spokój i znowu to samo, a niby wszystko ustawione poprawnie i kalibracja też, mam nowy reduktor, filtry, listwę wtryskową, cewkę zapłonową, kable, świece, czujnik temp cieczy chłodzącej, przewody gazowe do dysz, nowe dysze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi bardziej dokładnie jak Ci szarpie na gazie?

Jak się przełączy na gaz to szarpie, że nie da się jechać czy przy każdym wciśnięciu pedału gazu masz jedno sekundowe szarpnięcie?

Na benzynie nie masz żadnych objawów? Wszystko wymieniłeś a zająłeś się sondą? Może najzwyczajniej w świecie sonda padła..

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda nowa orginalna bo była padnięta. wygląda to tak. wsiadam rano do autka odpalam go dwie sekundy i przełącza w gaz. obroty spadają do 500 i falują w granicach 1000-100, poprostu nim telepie, przy dodawaniu gazu cały czas szarpie i się nie redzi, jak woda osiągnie temp 90% to juz mniej szarpie. na benzynie chodzi znakomicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michał0505 napisał:

sonda nowa orginalna bo była padnięta. wygląda to tak. wsiadam rano do autka odpalam go dwie sekundy i przełącza w gaz. obroty spadają do 500 i falują w granicach 1000-100, poprostu nim telepie, przy dodawaniu gazu cały czas szarpie i się nie redzi, jak woda osiągnie temp 90% to juz mniej szarpie. na benzynie chodzi znakomicie 

To ewidentnie źle gaz zestrojony. Musisz mi uwierzyć i poszukać innego gazownika, ja u Siebie w aucie też nie mogłem końca dojść przez rok czasu bo auto szarpało po zmianie na gaz i jechać się nie dało. Pojechałem do gościa z lpg-forum, który zajmuje się tylko regulacją gazu ,ustawił mi gaz z sondą szerokopasmową tzw. AFR i nie czuję teraz różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k232 napisał:

To ewidentnie źle gaz zestrojony. Musisz mi uwierzyć i poszukać innego gazownika, ja u Siebie w aucie też nie mogłem końca dojść przez rok czasu bo auto szarpało po zmianie na gaz i jechać się nie dało. Pojechałem do gościa z lpg-forum, który zajmuje się tylko regulacją gazu ,ustawił mi gaz z sondą szerokopasmową tzw. AFR i nie czuję teraz różnicy

no ja też się z tym borykam i mnie to denerwuje bo szkoda mi silnika, a ile taka regulacja może kosztować, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 100 zł i od tamtej pory mam święty spokój, a rok czasu się wkurwiałem bo ciągle coś nie tak z gazem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 50 do 150 zależy od fachowców . Jedz czym prędzej na ustawienie. 

Parę tygodni temu za kontrolę map wymianę filtrów fazy lotnej  i ciekłej dałem 140zeta

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michał0505 napisał:

dzięki, pojadę i jak mi zrobią i będzie okej to się odezwę 

W tych czas gdzie jest taka technologia to samych map się nie ustawia.

Trzeba to porządnie wystroić, są różnego rodzaju sprzęty, którymi się to robi i nie ma bata, żeby nie działało, tylko ten kto ustawia musi mieć pojęcie bo sam przyrząd tego nie zrobi za człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k232 napisał:

tylko ten kto ustawia musi mieć pojęcie

Ja to cały czas powtarzam że jak gazownik będzie mało kumaty to żaden sprzęt nic nie pomoże.

Tylko rozgarniety fachowiec.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...