Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sondy czy nieszczelność ?


kevox1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem  w swoim A4 B6 3.0 ASN , po przejechaniu około 500 km wywala mi "Check" ale z samochodem nic się nie dzieje po za tym że tylko się świeci , po usunięciu przejadę znów około 500km i zapala się ale zapala się tylko wtedy jak jestem np: po małej trasie i chcę wjechać do garażu , to zostawiam odpalony samochód  idę otworzyć garaż wracam a tam  "Check" , więc pytanie co może być nie tak ? Z początku jak usunę błąd to nie ma "Check'a" ale po przejechaniu paru KM podpinam pod komputer to pokazuje błąd sondy mimo że "Check " się nie zapala , później pokazuje że niby katalizator , potem druga sonda , i drugi katalizator . Ale żadnych objawów nie widzę , jedynie co mnie ostatnio zaciekawiło to przy odpalaniu , z pod samochodu od strony kierowcy wywiało mi liście, tak jakby była gdzieś dziura , chociaż nie wiem czy po prostu tak tam jest. Więc proszę o radę , bo jeden mechanik mówił że na 99% katalizatory do wymiany, a drugi że nieszczelność gdzieś jest i dlatego tak . Załączam zdjęcie https://drive.google.com/file/d/0B6kKRDXMPWNUdDdVVFlwQnRwRWs/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu któryś z katalizatorów jest nieszczelny, jedź do majstrów co zajmują się wydechami i niech popatrzą w kanale na działającym silniku czy nie ma gdzieś przedmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizatory to jedno a dwa to sprawdź te sondy. Mogą zwariować i masz dawkę paliwa nieprawidłową. Na czeku nic nie odczujesz bo to tylko info. Odczujesz jak przejdzie silnik w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...