Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mała temperatura silnika


Wojtek666

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B6 1.8T 110kW LPG na trasie przy włączonej klimie wskaźnik temperatury wskazuje ledwo ponad 50st, po włączeniu Econ sytuacja się delikatnie zmienia. A prędkość to zaledwie 90-120km/h. Po zatrzymaniu w zaledwie parę minut jest temperatura osiąga 90 stopni. Czy to jest normalne? Wątpię, co jest grane? Niedawno wymieniana sprężarka klimy oraz czujnik położenia wału.  co tym razem 

temp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, zacznij od czujnika temp.

Jak wracałem z wakacji prędkość 160 km/h temp spadła na zegarach do 70 i tak stała.

Wymieniłem czujnik temperatury i już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym raczej zepsuty termostat. Spróbuj przysłonić pół chłodnicy kartonem czy czymś takim i obserwuj temperaturę czy podczas jazdy zbliża się do 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel_majki napisał:

Obstawiałbym raczej zepsuty termostat. Spróbuj przysłonić pół chłodnicy kartonem czy czymś takim i obserwuj temperaturę czy podczas jazdy zbliża się do 90 stopni.

Co z tego, że Ty obstawiasz jak to już jest sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, k232 napisał:

Co z tego, że Ty obstawiasz jak to już jest sprawdzone.

Gdzie niby autor tematu o tym wspomniał, że już sprawdzone? Ja widzę, że wymieniono sprężarkę klimatyzacji i czujnik położenia wału Objawy książkowe na zablokowany w pozycji otwartej termostat- na postoju temperatura rośnie podczas jazdy spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zaczyna wymianę od tańszej rzeczy, którą szybko się wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymienić po kolei sto rzeczy bo są tańsze? U mnie w 2.0 ALT ten sam objaw miałem jak zalałem ECU wodą (przy regeneracji mechanizmu wycieraczek uszkodziłem obudowę ECU i woda z szyby się lała) i spalił się bezpiecznik od wentylatorów i tym samym termostat (a raczej regulator temp.) otworzył się na stałe. Podczas jazdy 70stopni max, na postoju w korkach 90 było, ruszyłem i znów spadało bo cały czas był duży obieg. Możesz pod VAG'a się poodpiać i sprawdzić odczyty z czujników temp. Jeżeli termostat jest taki jak w ALT to możesz sprawdzić też jego stopeiń otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda po mieście temperatura 90 z  Econ,  a po włączeniu klimy temperatura szybko spada 70 nawet mniej. Fatalnie,  

dzięki za odpowiedzi, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2017 o 21:32, Wojtek666 napisał:

jazda po mieście temperatura 90 z  Econ,  a po włączeniu klimy temperatura szybko spada 70 nawet mniej. Fatalnie,  

dzięki za odpowiedzi, 

Nie powinna Ci temperatura spadać przy załączonej klimatyzacji, wentylator elektryczny dodatkowo schładza układ bo przy klimatyzacji jest większe obciążenie ale temp ma być 90 na zegarach.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...