Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRE nierówna praca na biegu jałowym


Chmieluc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu mam następujący problem z moim samochodem. Na biegu jałowym co jakiś czas silnik jakby gubił obroty. Trwa to przez moment i nie widać tego na obrotomierzu. Silnik zatrzęsie się, przez chwile pochodzi normalnie i znów się zatrzęsie. Podczas jazdy jest wszystko okej, przyśpiesza, nie kopci, nie bierze jakoś dużo oleju jak na ten silnik(około litr na 15tyś. km.). Samochód ma 130tyś. przebiegu(nie, nie kręcony. Kupiony w ASO z przebiegiem 60tyś od pracownika ASO z dokumentacją przebiegu) i jest z połowy 2007 roku. Czy może to być spowodowane niesławną pompą oleju? Ktoś może polecić jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach(bardziej tych na zachód od Wisły ale jak będzie trzeba to i do Gdańska pojadę ;) ) który to zweryfikuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi to wyglada na EGR, z tego co wiem w BRE nie ma DPF to odpada :)

na nagrzanym silniku to czujesz czy np. 50-70? plynu chlodniczego nie ubywa? bo to 16V

masz dostep do kabla diagnostycznego, zeby zrobic logi? przydaloby sie zobaczyc jakie pompki maja korekcje no i EGR jak sie zachowuje (wlasnie nie dlawi sie w okolicach 2k obr przy delikatnym przyspieszaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tematy na forum a w szczególności synchronizacja rozrządu.

Jeśli te drgania są występują przy temperaturze silnika do 70 C to pewnie ten problem.

Jeśli temperatura nie ma znaczenia może to być EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bre od 6 lat tak pracuje lekko bujne potem ok pozniej to samo na.poczatku irytowalo mnie to wiec dawaj do mechanika pod komputer nic poduszki skrzynia silnik wtedy nic przeglad kompletnego sprzęgła i nic . I po 6 latach nadniernej eksploatacji dalej nic jak bujalo tak buja. Jedem forumowicz napisal te silniki poprostu tak maja. Obecnie auto ma 11 lat i dlej tak buja

Edytowane przez hager84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...