Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] 3.0 ASN łuczenie z silnika


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Robero321 napisał:

Dźwięk masz dziwny i wydostający się  raczej z kolektora.

 

U mnie przy takim dźwięku uwalony był wałek a jego części grzechotały na zaworach....

To że  nie wpadły  i nie podgięły zaworów to cud jakiś bo śmigałem z tym dźwiękiem ze 2 miesiące.

Mi to wygląda na dźwięk z kolektora

 

"Uwalony wałek" - o jaki wałek chodzi?

Słuchałeś drugiego nagrania które zrobiłem dzisiaj przy niedogrzanym silniku? Miałeś też tak samo że na zimnym było ok a na gorącym już nie?

Edytowane przez tomik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gacek585 napisał:

Wedle mnie ten dzwiek to norma na ciepłym. Jeżdze autem prawie 5 lat i to mruczenie jest cały czas a silnik żyje i ma się dobrze, Dzisiaj nagram swój to porównasz.

 

Dzięki za cenną wypowiedź która trochę mnie uspokoiła. Chętnie posłucham Twojej opinii o tym modelu. Miałem 1.8 w A4 B5 przez 9 lat i byłem zadowolony (poza dźwiękiem:)). Kupiłem trochę w ciemno B6 3.0 ASN licząc na podobną jakość. Dopiero po zakupie zacząłem tak więcej czytać głównie o silniku i trochę mnie zaskoczyły skrajne opinie.

P.S. Czekam na obiecane nagranie.

Edytowane przez tomik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagram jutro jak wymienię świece bo padła jedna i szatkuje okropnie. Przez 5 lat wymieniłem tylko tarcze na nowe, amortyzatory, palniki xenon, termostat bo są awaryjne, dwumas bo padło łożysko więc wymieniłem juz wszystko, i uszczelki pod pokrywami zaworów bo z gumy zrobił się plastik i lało olejem. I tyle przez 5 lat, z silnika jestem mega zadowolony!! Żadnych problemów, ale trzeba dbać dobre oleje, regularna wymiana itp.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gacek585 napisał:

Wedle mnie ten dzwiek to norma na ciepłym. Jeżdze autem prawie 5 lat i to mruczenie jest cały czas a silnik żyje i ma się dobrze, Dzisiaj nagram swój to porównasz.

 

Jakie mruczenie ?  tam słychać brzęczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie brzęczenie ?? Ja tam słysze prace wtrysków i mruczenie silnika. Obstawiam ze mu chodzi o te mruczenie jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk dochodzi z przodu tak jak by z wałka  odpowiedzialnego za zmienne długości dolotu często się rozpada i jego części  brzęczą w kolektorze choć wcale nie musi być to wałek ale brzęczenie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik. Nie był mocno rozgrzany. Wydaje mi sie że ten dzwiek słychac dobrze od 25sekundy do 30. O to chodzi?

 

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gacek585 napisał:

Mój silnik. Nie był mocno rozgrzany. Wydaje mi sie że ten dzwiek słychac dobrze od 25sekundy do 30. O to chodzi?

 

Tak, ten dźwięk od 25 do 30 sekundy to jest to o co mi chodziło. Szkoda że jest tylko kilka sekund i nie jest tak głośne ale słyszę podobieństwo do mojego.

Fajnie że ktoś w końcu załapał o jakie dźwięki mi chodzi:)

Może inni po usłyszeniu tego nagrania będą mogli potwierdzić że ten dźwięk jest naturalny dla ASN'a.

Czekam też na nagrania Darka które mam nadzieję wniosą więcej do tematu.

Robero jak możesz to nagraj dźwięk pracy Twojego ASN'a, tylko koniecznie po dobrym rozgrzaniu (jakieś 10-15 km jazdy). Nie wiem czy brzęczenie o którym piszesz to jest to łuczenie /mruczenie o którym ja i Sławek myślimy, może to jest to samo tylko Ty to inaczej nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzany silnik (trasa około17km) , faktycznie u ciebie słychać to głośniej.

Najbardziej słychać z przodu od strony chłodnicy.

Ciekawe dlaczego u ciebie jest tak wyraźnie słychać a u mnie tylko delikatnie. Masz katy usunięte?

 

Filmik z sieci zobacz tu jest podobnie . Ten silnik tak ma.

 

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławek za filmy. Faktycznie u Ciebie jest ciszej to łuczenie/mruczenie. Mam nadzieję że katy są na miejscu, nie wiem jak to sprawdzić.

Potwierdzam że u mnie też ten dźwięk dochodzi z przodu z lewej strony.

Wszystko wskazuje na to że ten dźwięk jest cechą tego silnika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie asny są głośne a jak się nie ma ori rozrządu to są jeszcze głośniejsze z czego masz rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje 3 grosze dorzuce. Mam to łuczenie już 2 rok i też z początku mnie zaniepokoiło bo pojawiło się po wymianie rozrządu, chyba że, wcześniej na to nie zwróciłem uwagi. Pojawia się po rozgrzaniu silnika. Oto filmiki, jeden na zimnym 

I na rozgrzanym

Przestałem się tym przejmować, nic się poza dzwiękiem nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "łuczenie" to ten jakby odgłos pustej butelki walającej się po motorze ? Też to mam po rozgrzaniu, z lewej strony zaczyna łupać... Na zimnym nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎09‎-‎29 o 21:26, djjary napisał:

Ogólnie asny są głośne a jak się nie ma ori rozrządu to są jeszcze głośniejsze z czego masz rozrząd?

Mam ori rozrząd wymieniony w serwisie Audi. Wcześniej miałem zamiennik i było podobnie.

Silnik nie wydaje mi się jakoś głośny, wręcz bym powiedział że jest cichutki chociaż nie mam dużego doświadczenia. Jest dużo ciszej w porównaniu do 1.8 w B5. Ale to inna liga bo tam były tylko 4 cylindry. 1.8 był cichy ale tylko do 2 000 obrotów, później było coraz gorzej.

Trzeba by porównać 3.0 V6 z 2.4 V6 to by dało jakiś pogląd. Jak ktoś miał te dwa silniki w swojej historii to proszę aby się wypowiedział na temat różnic w dźwięku.

Edytowane przez tomik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno i wietrzenie ale może coś słychać.



Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez darox5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8WTZrMjVYaUpCeVE/view?usp=sharing 

tak brzmi mój silnik 3.0 BGN (USA) po rozgrzaniu. Nagranie robiłem w garażu więc niektóre odgłosy mogą być odbite od ścian/wzmocnione. Rozrząd mam rozjechany (na jednym wałku jest chyba nawet 13st, na pozostałych poniżej 10) ale na moje ucho silnik chodzi całkiem ładnie :) 

Podejrzewam, że w silniku autora tego wątka tłucze wałek w dolocie, co zasugerował już wcześniej kol. Robero :hi: 

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...