Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bfb wypadanie zapłonu.


Lvkasz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu założyłem instalacje LPG stag 4. Po paru dniach pojawił się problem wypadania zapłonu na 3 i 4 cylindrze ale tylko przy nagłym przyśpieszaniu a przy prędkości 140 auto nie chce więcej jechać miga check.

Byłem u gazownika wykręcił świece i powiedział że to będzie to. Pierw przed kupnem nowych świec miałem w domu 4 sztuki od alt na których zrobiłem z 5tys km ale problem dalej ten sam wypadanie zapłonu dalej na tych samych cylindrach. Kupiłem dwie nowe cewki NGK nic nie dało dalej to samo.

Co ciekawe na benzynie auto chodzi idealnie. Zastanawiam się czy wymienić te świece faktycznie na nowe czy nie?

Auto nie wacha się na obrotach.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Bo jak wpadnę tam do gazownika to ich pozabijam cwaniaków nigdy nie jest ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 4 nowe świece NGK PFR7Q (jak zamierzasz coś modzić 1.8T) lub PFR6Q (jak nie zamierzasz), wymień i zobacz co będzie dalej. To normalne, że świeżo po założeniu LPG mogą paść nie pierwszej już młodości świece czy cewki. Zakładanie świec od auta wolnossącego do turbo mija się z celem.

To normalne, że najpierw przerywa Ci tylko na LPG, z czasem zacznie i na PB. Nie dopuść do tego i jak najszybciej wymień 4x świeczki.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienione dalej ten sam problem oczywiście tylko na LPG. Jakieś pomysły? Jutro rano jadę do gazownika 400zeta w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest możliwość, że wcześniejsza padnięta świeca/świece wykończyła cewkę/cewki . Najlepiej zrób logi, będziesz wiedział którą cewkę/cewki podmienić na sprawdzenie. W sumie to jak gubiło zapłon, to po samych błędach w ECU powinieneś dojść na którym cylindrze to występuje (błędy związane z missfire).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki są nowe. Zapłon wypada na 3 i 4 cylindrze. Nawet po wsadzeniu z innej a4 dalej  na tych samych wypada. Jutro zostawiam auto u gazownika. Musi być coś z listwą od gazu.

Świece kazali mi wymienić a mam faktury że świece miałem wymieniane 10tys km temu. 

Edytowane przez Lvkasz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na Pb jest idealnie i nic nie wypada a na LPG lipa ,to ewidentnie błąd gazowniia.  Podejrzewam że mapa ustawiona za uboga i stad brakuje , jak ciśniesz na LPG, to powoduje że brakuje w danej chwili gazu i pali się czek.. Strojenie do poprawy i będzie dobrze.        ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane. Wymienili listwę od gazu i niby całą mapę musieli ręcznie zrobić.

Edytowane przez Lvkasz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...