Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymina cewek (akcja ASO) + świece


rafalinsky1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

odkąd zaczęły się zimniejsze poranki po odpaleniu w silniku zaczynają spadać obroty po czym czasem gaśnie. Jedynie po przegazowaniu jest troszkę lepiej. Czy na gazie czy benzynie to samo. Dodam, ze w ciepłe poranki nie ma najmniejszego problemu. W aucie na wiosne wymieniony reduktor, wtryski, filtr paliwa, remont głowicy, rozrząd itd... ale meches mówił, żebym sobie za jakiś czas jedną cewkę wymienił bo moge mieć problem z odpalaniem w zimne poranki. Problem z tym, że nie wiem która to cewka a do tego mechanika mam ponad 50km... Jestem nawet skłonny wymienić wszystkie + świece, ale mam też dostęp do vaga i pytanie:

Czy na vagu da sie sprawdzić która cewka jest niesprawna. Wiem, że wielu poleca cewki BERU, ale koszt jednej to ok.120zł (x 4 = 500zł, więc różnica jest spora przy zakupie jednej a kompletu).

 

Czy macie kogoś kto w dobrej cenie sprzedaje takie cewki, ewentualnie świece (jakiej firmy?).

 

Drugie pytanie:

wiem, że dla 1.8t była i podobno jeszcze jest akcja serwisowa na wymianę cewek, z tego co patrzyłem ja mam 2 ori i 2 innej firmy. Wiem, że muszą też sprawdzić czy moje cewki łapią sie do tych "wadliwych" i je wymienią. Czy jeśli pojade do ASO do odrazu odrzucą moją wymianę ze wzgledu na dwie nie oryginalne cewki?

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do wymiany serwicowej cewek w ASN (3.0 Q) i zapewne innym, ja dzisiaj byłem w ASO Audi Świton Paczkowski w Lubinie, po sprawdzeniu VIN okazało sie że łapie się na wymianę serwisową więc ucieszony zostawiłem auto w serwisie, po 3h auto było do odbioru jednak okazało się ze jeszcze w niemczech cewki były wymienione (akurat o tym wiedziałem ale tylko 3) a pozostałe były inne niż nr seryjne oryginalnych wiec nie załapałem sie na darmową wymianę :( także pewnie i w Twoim przypadku będzie podobnie, odrzucą tylko te co są nie "fabryczne".

 

W chwili obecnej też muszę wymienić cewki 2 i świece, cewki zamówiłem BERU ZSE0510040102051 i do tego chce jeszcze wymienić wszystkie świece tylko wacham się miedzy BERU a NGK fajnie jakby ktos do jutra odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  polecam beru    ,miałem w rodzinie i dobrze się sprawdziły.

 

ps może powiesz mi co oznacza blada kropka przy moim temacie air bag pomocy ,na liście tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche po czasie, ale wymieniłem cewki na BERU (udało mi się znaleźć po dobrej cenie 100zł za sztuk) plus świece ngk ale nie pamiętam jakie dokładnie miały oznaczenie. Auto ładniej chodzi po odpaleniu, nie kuleje. Polecam taki układ: Cewki Beru, świece NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...