Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiś patent na przeskakujące nowe wycieraczki?


wit.s

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieraczki nówka Championy. Kosztowały koło 100 zeta, a tymczasem prawa chadra przeskakuje (podczas ruchu w lewo) jak szyba nie jest zbyt mokra. Podczas większego deszczu jest OK, podczas kropideł i mżawek dostaję palpitacji serca tak przeskakuje/skrobie szybę.

Jest jakiś patent coby to poprawić, czy kolejne wylądują w koszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest patent :wink: tzw. niewidzialna wycieraczka :rotfl::bicz: u mnie działa bardzo fajnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

u mnie też Championy i też przeskakują. Powyżej 150 km/h to już w ogóle mają problemy. Gówniane trochę te wycieraczki, będę musiał się ich w niedalekiej przyszłości pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh te wycieraczki, zawsze są problemy, ja też dałem 100 zł za Boscha i jestem niezadowolony, kupione w Niemczech więc żadna podróba a zbierają jakby z dwa lata miały :twisted: , i jakie tu kupić :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh te wycieraczki, zawsze są problemy, ja też dałem 100 zł za Boscha i jestem niezadowolony, kupione w Niemczech więc żadna podróba a zbierają jakby z dwa lata miały :twisted: , i jakie tu kupić :question:

Kup Valeo, albo jakis najtańszy shit, wtedy przynajmniej nie będzie pretensji, że drogie były :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same Championy i miałem ten sam problem. Wycieraczka szła w lewo pod kątem i ząbkowała. Wystarczyło lekko wygiąć ramię tak, aby na oko stała prostopadle do szyby i problemu już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wyregulowac sobie zaden problem,a jak jest zly kat przylegania to zeby byla ze zlota to i tak bedzie skakac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale gdzie regulować? :rolleyes:

Ramię wycieraczki musisz podgiąć skręcając je w lewo lub prawo. Jak staniesz przy aucie np. od strony kierowcy to widzisz czy gumka wycieraczki jest prostopadle do szyby czy nie. Jeśli ząbkuje Ci idąc do góry to podegnij ramię tak, aby gumka poszła w kierunku pokrywy silnika a jeśli ząbkuje idąc w dół to tak aby gumkę przechylić w kierunku dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniesze, że u mnie załatwiło sprawę (narazie) ... założenie wycieraczki odwrotnie :-O

Zobaczymy na jak długo.

I tak czuję się lekko jak przysłowiowa blondynka hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz po Forum kwestii z wycieraczkami i mam ten sam problem. Kupiłem nową wycieraczkę BOSHa myśląc, że to górna półka a tu nici... Skacze zostawiając tarkę (sztruksy) na szybie wydając dźwięk, który po 4 machnięciach wzbudza u mnie soczyste "Motyla Noga" tyle że na "K" :)

Co do odginania wycieraczki, to czy nie jest tak, że jeśli ją zegniemy to w jednej fazie ruchu może sprawa się polepszyć, ale zawsze mamy tę drugą fazę powrotu, która wtedy będzie cierpieć bardziej - polepszamy jedną fazę pogarszając drugą.

W kwestii niewidzialnej wycieraczki czytałem w MOTORze, iż jest dobra na boki i tył w sedanie. Przy większych prędkościach faktycznie woda spływa lepiej. Natomiast na szyby na których są wycieraczki - odradzają stosowania. Sam nie mam opini, podaję jedynie co czytałem.

[br]Dopisany: 20 Październik 2007, 12:54 _________________________________________________Odwróciłem wycieraczkę o 180' i nic. Piszczy, skacze, trzeszczy.

Jadę do Tesco po taką za 7.99 PLN, zbiera ciut gorzej ale przynajmniej nie skacze i nie piszczy. Ale tu zachodzę w głowę, co jest grane, taka firma jak BOSH (lub inne znane) nie przewidziała tego? A jak widać na Forum nie jest to pojedyncza bolączka anonimowej jednostki, lecz większej liczby Użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem Boscha za 110zł i jestem całkowicie zawiedziony.Już nigdy nie kupię markowych wycieraczek.Piszczą,kwiczą,przeskakują,zostawia smugi i takie harmonijki.Moje stare wycieraczki firmy "kogucik" po 2 latach ciężkiej pracy zbierają lepiej i ciszej. Uważam,że nas nabierają z tymi markowymi produktami.Lepiej kupować w TESCO za 8,99zł i zmieniać co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupować w TESCO za 8,99zł i zmieniać co pół roku.

Ja właśnie dokładnie tak robię (nowe zakładam na jesieni i po zimie). No może z tą różnicą, że nie kupuje w Tesco (i w Norauto też już najtańszych nie kupię), a na małej stacji w mojej mieścinie - nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń, a wycieraczki po 10 zeta sztuka.

Jedyny problem jest taki, że przy jakichś 150 km/h zaczynają przeskakiwać, bo nie mają spojlerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...