Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania/stukanie na pedale gazu


emdzej91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu (ok rok) irytują mnie dragnia/stukanie/obstukiwanie/postukiwanie na pedale gazu zaczęło sie to przy ok 210tkm na nierównościach na drodze tzw hopkach jak zawieszenie lekko sie wznosi to poczas tej chwili gdzie auto jest w wyższej pozycji czuć było takie "obstukiwanie". Aktualnie Auto ma prawie 250, nieraz pedał dosłownie łaskocze po stopie, na początku stawiałem luz półosi tam gdzie idzie zmodernizowana kapa luzu nie było ale na wszelki wypadek wymienilem, wyjechalem od mechanika i bylem w siódmym niebie ale po parudziesięcu kilometrach znowu.... Czepiłem sie drugiej strony, łożyska stożkowe, wymienione wyjechałem od mechnaika ale po 200km znowu.... Od tamtej pory dałem sobie spokój ale co w tym czasie zauważyłem że jak jade po nowej wysokiej jakości drodze tzw "stole" gdzie prawie opon nie slychac - zero drgań, ale im gorsza nawierzchnia tym jest gorzej tzn pedał od gazu funduje mi darmowe łaskotki których nie znosze. Dodam jeszcze ze pare tyś km zrobiłem z uszkodzoną gumą na przegubie ale do czasu założenia i po założeniu nowej takiego efektu nie było ( przeguby wymieniane pomiedzy 180 i 200tkm na SKFy). Na zimówkach efekt wystęuje troche mocniej niż na letnich. Na szarpakach byłem ale nikt sie niczego nie doszukał...

Jakieś pomysły? Sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, mam identycznie jak autor tego tematu. Wiadomo co to może być ? @emdzej91 poradziłeś sobie z tym ?

Edytowane przez Fatal1ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poradził sobie ktoś z tym problemem? Posiadam podobne objawy wymieniłem łożyska na dyferencjale od prawej strony i nadal to samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...