Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiennik skrzyni GDT


szymo284

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w mojej b6 1.8T (BFB) umiera skrzynia powoli i szukam nowej niestety moja ma oznaczenie GDT i ciężko ją dostać w mojej okolicy a boje się skrzyń z allegro i stąd moje pytanie do Was, czy można założyć skrzynie o innym oznaczeniu i czy ktoś już to przerabiał jak wygląda sytuacja z przełożeniem takiej skrzyni czy wszystko by ewentualnie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GGG, HFD

te skrzynie były również przy 1.8 T 120KW i mają takie same przełożenia jak Twoja

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok były montowane ale czy sterowniki skrzyni nie bedą inne ? 

GDT to manual on nie ma sterownika.... Zajrzyj do tego linka i przewin(prawy górny róg) o 3 strony dalej http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_transmission/5-speed_manual_gearbox_012_01w_0a9_front-wheel_drive/technical_data/gearbox_identification/code_letters_allocation_transmission_ratios_capacities 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuje tak bo jak zapytałem kolege który pracował w warsztacie to mówił że musze zamontować skrzynie z indentycznym oznaczeniem bo inaczej coś nie bedzie kombatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odgrzeje suchara ale lepsze to niż zakładać kolejny wątek. Posiadam skrzynie GGG, która niestety padła przy 2jce (jak większość). Jeden mechanik powiedział mi ze mam mało oleju w skrzyni, czy wymiana pomoże troszkę ustabilizować to slynne harczenie przy wrzucaniu dwojki? ktoś to probował  robic czy od razu brać się za wymiane skrzyni? no i własnie moje glowne pytanie czy jak powyzej ktos napisal ze skrzynie GGG, GDT i HFD są rzeczywiście kompatybilne? tzn czy mozna je zamienic? Mam okazje kupic w okolicy skrzynie HFD, ale nie jestem pewien czy bedzie taka sama jak moja GGG.

Co radzicie koledzy z wiekszym stazem oraz wiedza, moze ktos przerabial taki sam temat?

Dzieki za wszystkie porady, a najbardziej te najszybsze, gdyz czas nagli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...