Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?


Kris38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z wypadaniem zapłonu , nie wywala mi bledu na kompie lecz czuje kiedy auto pracuje przerwe w pracy silnika .

Wymieniłem swiece na ngk pfr6q, zawor odpowietrzenia skrzyni korbowek , dolot szczelny , cewki tez wydaja sie byc oki , pompa paliwa oki sprezanie po 11bar , gdzie szukac przyczyny?

Od 10mies sączy mi sie plyn chlodnoczy spod uszczelki glowicy teraz jakby bardziej , wczesniej wypadanie zaplonu nie wystepowalo teraz jest coraz czesciej  , wyciek nie jest wielki albo byc moze za to wplyw na wypadanie zaplonu?

Prosze dajcie znac gdzie szukac przyczyn owego problemu;/ dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym twierdzisz, że jest to wypadanie zapłonu skoro nie ma błędów na komputerze ? Miga check?

Dzieje się to na PB czy na LPG? 

Edytowane przez donalex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nagla przerwa w pracy silnika tako pyk i dalej pracuje normalnie

jest i na pb a ostatnio i na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypadają Ci zapłony to powinieneś mieć błędy po podłączeniu komputera, na którym cylindrze itd.  (Check nie koniecznie musi migać).

Jeśli komputer nic nie pokazuje to już troszkę trudniejsza sprawa, mi np taki efekt dawało przeładowanie turbiny i uszkodzony zawór N75, tak więc musisz trochę więcej rzeczy napisać aby ktoś mógł coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie napisz czy od dawna tak masz, po jakiej sytuacji to Ci się zrobiło ? Jeśli to wypadanie zapłonu to miałbyś błędy na komputerze i samochód by tak "perkał" na 3 cylindrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi tubo robione byly troszke zaniza bo laduje 0,55max ale nie ma biedy , turbo z odpietym n75 laduje 0,2 zamiast 0,3 lecz pewnie trzeba sztange gruszki podkrecic

Kiedy sie stalo trudno stwierdzic, nie pamietam jak bylo przed wymiana rozrzadu hm

http://vaglog.pl/log-002_033_9eWhX.html

 

http://vaglog.pl/log-115_118_c2AQEe9.html

 

Edytowane przez Kris38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem ( jeśli źle to proszę mnie popraw :) ) to sytuacja występuje tylko na biegu jałowym ??? Jeśli tak to moim zdaniem nie jest to wypadanie zapłonów ani nic związanego z turbo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma żadnych błędów ? Jakie są dokładnie objawy ? Normalnie odpala samochód, czy ciężej ? Może czujnik temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpala normalnie , pracuje tez ale ptrafi przerwac i wtedy czuc takie pyk przerwe w pracy na bardzo krotko  , bledow brak bo sprawdzam vagiem ;/  musze sprawdzic kanal 014 015 016

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kris38 napisał:

Od 10mies sączy mi sie plyn chlodnoczy spod uszczelki glowicy teraz jakby bardziej , wczesniej wypadanie zaplonu nie wystepowalo teraz jest coraz czesciej  , wyciek nie jest wielki albo byc moze za to wplyw na wypadanie zaplonu?

 

Jest taka możliwość, że to wina tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być też kończąca się cewka. 

Może co jakiś czas dostaje przebicie z racji cieknącego płynu ? Sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrze ze i obroty czasem mi zaczynaja delikatnie falować , a wypadanie jest i na zimnym silniku , spróbuje cewki podmienić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanale 020 masz wypadanie zapłonów, zrób dynamiczne z tego kanału i będziesz wiedział czy wypadają, powinny być tam same zera.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. U mnie był podobny objaw okazało się że przewody co idą do cewek są całe spękane ze starości, skoczyło się tak że główny przewód zasilajacy złapał masę i wywaliło główny bezpiecznik koło ECU


Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...