Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór sprężyn do zawieszenia 1be


Pjana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stanąłem ostatnio przed zadaniem zredukowania zjawiska "kozy" w mojej a4 b5. Od początku: kupiłem ją około 1,5 roku temu, stała normalnie. Musiałem jednak zmienić amortyzatory z przodu oraz komplet sprężyn. Po wymianie się załamałem. Przód wyszedł do góry o jakieś 4-7 centrymetrów (nie wygląda to estetycznie), a z kolei tył został mniej więcej na tym samym poziomie. Nie miałem pojęcia o tym, że wychodziły one w różnych zawieszeniach. Poza tym miałem nadzieję, że się "ubije". I rzeczywiście, może troszkę siadła po jakimś roku, ale kozą nadal pozostała. Postanowiłem wreszcie to zmienić i szukam kompletu amor + sprężyna do zawieszenia 1be. Szukałem cały dzień po internecie, ale nie potrafię rozróżnić sprężyn 1be od 1ba :/ druga sprawa to amortyzatory, oglądałem sachsy o skróconym skoku ale nie umiem dopasować do nich odpowiednich sprężyn :( myślałem również nad eibach pro kit -30/-30 ale boję się, że jeśli opuszczę ją od stanu zdrowego zawieszenia 1be 3 cm to koło wejdzie w nadkole, a chciałbym uzyskać efekt około 2-3cm przerwy między kołem a nadkolem. Proszę pomóżcie, wrzucajcie jakieś zdjęcia swoich, chętnie pooglądam :)

Pozdrawiam

@edit jeśli chodzi o nacisk na osie to z tabliczki pod maską wyczytałem 1-970kg 2-910/960kg

Edytowane przez Pjana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że eibach będzie okej, 1be jest obniżone o - 20mm więc prokit jak powinien opuścić 10mm więcej od oryginału.
Myślę, że numery amorów itp. można byłoby wyciągnąć z etki. Jak zamawiałem wahacze to dzik prosił o vin więc sprzedawca też tą metodą powinien moc coś dobrać.

Jeśli jestem w błędzie proszę jak najbardziej bardziej doświadczonych kolegów o sprostowanie:-)

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...