Skocz do zawartości
IGNOROWANY

poszukuje skutecznego warsztatu.


robi_lo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam panów z ponawianie tematu ale mam problem z moim Audi A4 b6 1.6 z LPG. Odbijam się w tej chwili miedzy elektromechanikiem a gazownikiem i nikt nie może stwierdzić problemu. Generalnie Mechanik wini instal. Gaz. a gazownik samochód i  że inst. jest ok. Mało tego gazownik podłączył VAGA i ja dostaje opier.... że sobie z niego jaja robię, bo mówiłem że auto sprawdzone a on ma 4 błędy tylko nie precyzuje jakie i ze są złe odczyty z czujników ale tej tajemnicy też nie zdradza. Mechanik twierdzi że sprawdza auto jakimś specjalnym Komputerem serwisowym i wszystko jest ok. Podmieniał części na inne bo to podobno tak wykluczy usterkę mechaniczną a w efekcie nic się nie dzieje. Autko o 3 tygodni od warsztatu do warsztatu ja ponoszę koszty  i muszę kombinować z podnajmowaniem samochodu. Generalnie auto ciężko odpala po kilku godzinnym postoju, po czym pracuje nierówno koło minuty, po minucie wszystko ustaje i autko ładnie się wkręca i pali na strzał. Nie mam Warunków, sprzętu, wiedzy ani specjalnie czasu żeby to zrobić samemu. Dlatego szukam kogoś kto będzie wstanie zdiagnozować problem i usunąć usterki w rejonie Poznań Przeżmierowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj  po dłuższym postoju zdjąć wąż dochodzący do listwy wtryskowej LPG i zobacz czy jest w nim gaz(ciśnienie). Być może listwa nie trzyma i gaz idzie do kolektora podczas postoju. A jak już jeździsz Audi to kup sobie kabelek, pobierz program -niewielki koszt i nikt cię w konia nie będzie robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie po kolejnym starciu z gazownikiem dowiaduje się ze nic gazu nie puszcza. Kazałem mu zrobić tak jak ja. mianowicie wyłączam instalacje gazową tym przyciskiem na desce w samochodzie jade jakieś 15-20 km zostawiam auto pod domem i na następny dzień pali na strzał. 

Jeśli chodzi o kabelek to mam niebieski z napisem KKL VAG-COM for409.1 tylko nie mogę dojść do ładu jaki program i z kond pobrać.  Często czytam w opiniach że działają z danym kablem lub trzeba to jeszcze jakoś odblokować. Tak jak pisałem elektronice jestem cienki. 

 

Dziękuje za sugestię i jak odbiorę auto pod gazownika bez skutecznej naprawy to na pewno to sprawdzę, dodatkowym problemem to instalacja jest na gwarancji i nie mogę za dużo tam ingerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...