Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Narty Słowacja 2017/2018 kto jedzie? Co polecacie?


Cpt.Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może jest dla niektórych za wcześnie na takie plany, ale lubię mieć niektóre rzeczy zaplanowane. 

Szykuje sie aby w tej zimie wyskoczyć na kilka dni na Słowację na narty. Kolejki na wyciągi w polskich górach odrzuciły mnie od kolejnego wyjazdu w na nasze tereny.

Macie może doświadczenia jakieś związane ze słowackimi stokami, kwaterami, cenami, jak to wyglada, sprzętem itp itd. Byłem u Słowaków kilka lat temu, ale w sezonie letnim. Fajnie by było jakbyście dali jakieś opinie, czy mieli kontakt do jakichś domków. Nie ukrywam ze im bliżej naszej granicy tym lepiej. Czytałem dużo o Tatrach wysokich, są mega widoki, ale znów podobno ogromne tłumy... jeśli ktoś coś wie, zna jakieś fajne miejscowy, albo się wybiera niech pisze. Będzie mi łatwiej z wyborem, a może i się ktoś dołączy i zrobi się klubowy wypad :>

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Jasna-Chopok" albo Tatrzańską Łomnicę, sporo fajnych i dość długich tras, ładne widoki, cenowo troche drogo ale myślę że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mega stoki, zero kolejek w miarę cenę i dobrą pogodę na zimowe szaleństwo to jedź do Słowenii. Najlepiej w Alpy Julijskie. Fakt że daleko ale nigdy więcej nie odwiedzisz rodzimych gór-gwarantuje. Pozdrawiam


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słowenii troszke daleko, tymbardziej że chciałem jechac ogólnie w góry na jakies 7-8dni, a na same narty poświecić jakieś 3-4.
Co do Slowacji, mówisz że ceny spore, czyli wieksze niż w Zakopcu?
Jak tam z noclegami? Opłaca się brac jakąś kwatere czy lepiej mieszkać u nas pod granicą i jeździć na na slowacje tylko na stoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 10 lat praktycznie co roku z malymi wyjątkami jeżdzę na 3-4dni na Słowację do Tatrzańskiej Łomnicy, trasy bardzo zróżnicowane dla amatorów i zawodowców (dosłownie!) . Do tego kwatera w Nowej Leśnej 3 km od stoku i zaprzyjaźnionej megasympatycznej babeczki za ok 70-80PLN osoba ze śniadaniem w nowym pensjonacie.  nie oplaca się w ogóle wracać do PL zwłaszcza że najbliższa miejscowość to Bukowina. 

Na tym samym skipasie jeździ sie jeszcze w Strbskim Plesie, trasy bardziej wymagające ale bardzo malownicze, podobnie z resztą jak w Tatrzanskiej Łomnicy. Plus dla Łomniucy to możliwość zjechania z 2100mnpm , najwyżej w Tatrach.  Karnety może troche i drogie ale warto, zero stania do wyciągu, ilość tras nie do porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, Tylko własnie zastanawia mnie trudność tych tras, ja latam na nartach juz sporo, więc sobie poradzę, gorzej z dziewczyna, dopiero drugi sezon na desce. Potrzebuje jeszcze kilku godzin z instruktorem. Sądzisz że sobie poradzi?
Jak tam jest z dojazdem? Quattro na zdrowych zimówkach da rade bez łańcuchów?:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu moja żona na tym stoku się uczyła. Trasy są bardzo zróżnicowane i kazdy znajdzie cos dla siebie.

Jeżeli chcesz to podrzuce Ci filmik z samej góry.

 

O dojazd nie obawiaj się , prędzej zakopiesz się u nas niż tam. Drogi zawsze maja ładnie wyprowadzone, parking jest za free i zawwsze odśnieżony

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wiesz co filmiki z każdej trasy już ogarnąłem na yt, chyba sie tam wybiorę, ceny dobre, blisko granicy, i te warunki :banan:

Grunt to chyba unikać terminów weekendowych i ferii zimowych aby uniknąć mega tłoków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Słowacja to tylko Chopok. Minus to ceny bo prawie takie jak w Alpach. Niestety czasami tłoczno i możesz trafić na zamknięte stoki z powodu złej pogody. Kiedys jak byłem to na 3 dni zamknęli wyciągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...