Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk przy skręcaniu kierownicą


GGoldRock2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojechałem ostatnio samochodem do Polski 2 tyś km i po jakimś czasie mniej więcej jak juz byłem 5 dzień w Polsce, kierownica zaczęła oddawać taki ocierający piskliwy dźwięk, nie wiem jak to nazwać przy skręcaniu. Nie miałem okazji tego jeszcze nagrać ale jak będzie trzeba to zrobię filmik. Dźwięk się pojawia mniej więcej przy pełnym jednym obrocie kierownicą i to za każdym razem nie ma że raz jest raz nie ma tylko on jest cały czas. I teraz pytanie co to może być w teorii i jaki może być maksymalny w przybliżeniu koszt naprawy w najgorszym przypadku.

 

PS: Auto ma dopiero 170 tys km przebiegu, oraz jest serwisowane reguralnie przy 10-11 tyś km. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale dodałem. Za jakieś pół roku będę wymieniać już rozrząd kompletny. Bedzie to jego pierwsza wymiana od 2008r

PS2: Jest to wyposażenie 1N1, tu jest tabliczka wyposażenia auta 

 

Edytowane przez GGoldRock2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica  wydaje ten dźwięk czy przy maksymalnym skręcie coś piszczy pod maską ?

Jeśli to drugie, to dolej płynu do wspomagania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica wydaje ten dźwięk pod maska cisza ;) Dodaje filmik jak to wygląda z perspektywy kierowcy (Słuchawki/Głośniki na maksa).

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie miał jeszcze takiego problemu. Filmik jest w spojlerze jeśli wam sie nie wyświetla, ale dodam jeszcze tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2017 o 15:06, SzeFFo napisał:

Tak jakby co jeden obrót. Nie zauważyłeś, że kierownica ciężej np. chodzi odkąd zaczęło to się dziać?

Zaczęła lekko ciężej chodzić ale naprawdę minimalnie. Tylko proszę nie mów że to może być coś naprawdę poważnego iż w Anglii robocizna jest bardzo droga. 

W dniu 20.10.2017 o 06:19, jedenastka napisał:

mam to samo u siebie, co to może być ?

Dalej nie wiem, od kad napisałem ten post dalej to mam i na razie nic się nie dzieje. Cały czas szukam odpowiedzi a samochód w codziennym użytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak bylem u mechanika, powiedzialem mu o tym pokrecil kierownica popatrzył pod kierownice wzial olej w sprayu i gdzies tam zaczal go wpuszczac chyba to sie nazwa maglownicy chociaz nie jestem pewny ale problem zniknal wrescie mam znowu cichy samochod bez piskow przy skrecaniu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...