Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze rzecznik praw ubezpieczonych. Możesz tym ćwokom z link4 przypomnieć o instytucji nadzorującej.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

Uderz do Kolegi @hak64 on dobrze ogarnia tematy ubezpieczen

To drobne nieporozumienie. Ja zajmuję się odszkodowaniami. Różnica jest taka, że jedni kroją chleb, a ja piekarza...

 

W dniu 9.11.2017 o 13:26, Audi sline napisał:

przecież to już ponad 1,5 miesiąca.

Wypłata odszkodowania następuje (powinna nastąpić) do 30 dni, ale po ustaleniu, przyjęciu odpowiedzialności za szkodę. Jeśli zatem po zdarzeniu ktoś zgłasza szkodę, to decyzja o wypłacie odszkodowania następuje do 30 dni po uzyskaniu (w tym przypadku od policji), postanowienia o umorzeniu dochodzenia. Dopiero wtedy ubezpieczyciel zyskuje pewność, że do przestępstwa kradzieży rzeczywiście doszło, a sprawca nie został ustalony ( a to jest podstawą do przyjęcia odpowiedzialności za naprawienie szkody).  Zatem, w interesie poszkodowanego jest niezwłoczne poinformowanie ubezpieczyciela o ustaleniach policji (umorzeniu postępowania).

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila z informacją o tym, że moja szkoda została uznana i kasa zostanie wypłacona na konto :)

Uffffff ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, VNC napisał:

Dzisiaj dostałem maila z informacją o tym, że moja szkoda została uznana i kasa zostanie wypłacona na konto :)

Uffffff ;)

Tyle ile miałeś ustalone podczas podpisywania AC czy odjęli coś od tej ceny spadek wartości auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wiadomość,dobrze że już zakończona sprawa. Jak wygląda kwestia samego odszkodowania? wartość umowna  a wypłacona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie była kwota wyliczona z bodajże tabelek EUROTAX'u i taką samą kwotę otrzymałem, bez żadnych cięć ;) 

Szkoda uznana, ze 100%-owym odszkodowaniem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę że zostaniesz z oooo

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwe zakonczenie. Gratuluje ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, VNC napisał:

Na umowie była kwota wyliczona z bodajże tabelek EUROTAX'u i taką samą kwotę otrzymałem, bez żadnych cięć ;) 

Szkoda uznana, ze 100%-owym odszkodowaniem ;)

 

super, przynajmniej jakiś plus, duza roznica miedzy dniem zawarcia umowy a dniem wyliczenia eurotaxu, dużo straciło auto w tym czasie na wartości? i oni wypłacają 100% czy 80%? bo cos mi się obiło o uszy ,że 80% tylko ? dzięki naprawdę za info jeżeli chodzi o Link.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 11:02, Audi sline napisał:

super, przynajmniej jakiś plus, duza roznica miedzy dniem zawarcia umowy a dniem wyliczenia eurotaxu, dużo straciło auto w tym czasie na wartości? i oni wypłacają 100% czy 80%? bo cos mi się obiło o uszy ,że 80% tylko ? dzięki naprawdę za info jeżeli chodzi o Link.4

Od zawarcia nowej umowy do dnia kradzieży minął 1 dzień :D więc nie miało prawa nic spaść. Wyplacili 100% kwoty jaka była na umowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem dlaczego ubezpieczalnia tak długo zwlekała :) To było Twoje pierwsze ubezpieczenie minicasco ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cud, że uznali kradzież 1 dzień po ubezpieczeniu :o nie było jakiegoś okresu karencji itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 12:56, Onyks napisał:

Teraz rozumiem dlaczego ubezpieczalnia tak długo zwlekała :) To było Twoje pierwsze ubezpieczenie minicasco ? 

Tak pierwsze :) i pewnie nieostatnie :D

W dniu 17.11.2017 o 14:01, Virnik napisał:

To cud, że uznali kradzież 1 dzień po ubezpieczeniu :o nie było jakiegoś okresu karencji itp?

Nic mi o tym nie wiadomo :) może dlatego, że to była druga umowa tzw. kontynuacja usługi od Link4 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 12:41, VNC napisał:

Od zawarcia nowej umowy do dnia kradzieży minął 1 dzień :D więc nie miało prawa nic spaść. Wyplacili 100% kwoty jaka była na umowie :)

To chyba byly najlepiej wydane pieniadze na ubezpieczenie w zyciu... Cale szczescie, ze nei chciales na tym przyoszczedzic, a dzien po zakonczeniu starego to czlowiek by chyba glowa w sciane walil....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2017 o 14:05, golden87 napisał:

To chyba byly najlepiej wydane pieniadze na ubezpieczenie w zyciu... Cale szczescie, ze nei chciales na tym przyoszczedzic, a dzien po zakonczeniu starego to czlowiek by chyba glowa w sciane walil....

W link4 opcja smartcasco jest dodatkiem do oc i kosztuje około 150-200zl rocznie (jak dobrze pamiętam), więc żaden wydatek jeśli ktoś sobie funduje auto powyżej 20 tyś :)

Nie to żebym ich jakoś specjalnie faworyzowal, ale za to jak sprawnie podeszli do mojej sprawy - polecam każdemu :D

Edytowane przez VNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ta opcja smartcasco dodaje do zwykłego AC?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o OC bo dziwnym byłoby opłacanie smartcasco mając AC...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2017 o 21:33, Onyks napisał:

Pewnie chodziło mu o OC bo dziwnym byłoby opłacanie smartcasco mając AC...:)

Tak tak, zgadza się już poprawiłem błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...