Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dwa dni temu skradziono moje A4 B7 Avant. Złodzieje wyłamali kłódkę z bramy i zabrali auto z podjazdu pod domem. Policja przyjęła zgłoszenie, ale od razu powiedziano mi, że przy tym modelu znalezienie graniczy z cudem. Wiem, że na chwile obecną już może być rozebrane do gołej ramy.

Pytanie do was: Jak długo trwa postępowanie policji i jak długo sprawę rozpatruje ubezpieczalnia? Mam wykupione SmartCASCO w Link4, na kradzieże i żywioły. Po aucie pozostały mi wszystkie dokumenty, dowód rej, karta pojazdu, komplet kluczy, nawet ksiazka serwisowa Audi i umowa kupna. Wszystkie warunki AC również zostały spełnione tzn. Kierowca pow 24 roku, Jazda prywatna (w tym dojazdy do pracy), Poruszanie się poza PL max 1 mies. Czy ubezpieczalnia będzie próbowała się do czegoś doczepić? Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją jak ja?

Bardzo proszę o pomoc,

ex-driver A4. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur*a ... Współczucia! Nie mam żadnych doświadczeń w takim temacie, żebym mógł Ci pomóc.

Skąd jesteś na Dolny Śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Zwykle złodzieje nie zadają sobie tyle trudu, by kraść z zamkniętej posesji. To wygląda raczej na "zlecenie". 

33 minuty temu, VNC napisał:

umowa kupna

Kiedy kupiłeś? Być może sprzedający postanowił zarobić dwa razy i przed sprzedażą dorobił drugi komplet kluczyków.  To dość popularna metoda złodziei. Znane są także przypadki kradzieży krótko po wizycie w serwisie.  Tam także złodziej dostaje do ręki kluczyki i namiar na właściciela.  Znajomy podjechał kiedyś do serwisu na lakierowanie obudowy lusterka (obcierka parkingowa) i po odebraniu auta stwierdził, że lusterko nie pracuje w pełnym zakresie. Zatrzymał się, żeby sprawdzić, co jest nie tak i znalazł drugi komplet kluczyków i ... (komplet dokumentów !). 

Odnośnie czynności policji, to zwykle takie sprawy umarzane są po 2 miesiącach (z powodu niewykrycia sprawcy) i jest to dla poszkodowanego korzystniejsze, niż odnalezienie pojazdu w częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hak64 napisał:

Współczuję. Zwykle złodzieje nie zadają sobie tyle trudu, by kraść z zamkniętej posesji. To wygląda raczej na "zlecenie". 

Kiedy kupiłeś? Być może sprzedający postanowił zarobić dwa razy i przed sprzedażą dorobił drugi komplet kluczyków.  To dość popularna metoda złodziei. Znane są także przypadki kradzieży krótko po wizycie w serwisie.  Tam także złodziej dostaje do ręki kluczyki i namiar na właściciela.  Znajomy podjechał kiedyś do serwisu na lakierowanie obudowy lusterka (obcierka parkingowa) i po odebraniu auta stwierdził, że lusterko nie pracuje w pełnym zakresie. Zatrzymał się, żeby sprawdzić, co jest nie tak i znalazł drugi komplet kluczyków i ... (komplet dokumentów !). 

Odnośnie czynności policji, to zwykle takie sprawy umarzane są po 2 miesiącach (z powodu niewykrycia sprawcy) i jest to dla poszkodowanego korzystniejsze, niż odnalezienie pojazdu w częściach.

Kupiłem 18. września 2016, czyli nieco ponad rok temu, około 140km od mojego miejsca zamieszkania. Sprzedawała normalna rodzinka, która przymierzała się na Audi Q5. W naprawie nie byłem od roku w ogóle, jedynie wymiana oleju i filtru w zaprzyjaźnionym warsztacie, ale miałem klucz w kieszeni. Boję sie tylko tej ubezpieczalni, bo dużo się w internecie naczytałem o odmowach wypłacania odszkodowania... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cie straszyć, ale możesz mieć problem z wypłatą ubezpieczenia ze względu na pozostawione w aucie dokumenty, klucze.  Temat przerabiany gdy skradziony został cały zestaw tj. ciągnik siodłowy + naczepa.  W ciągniku został dowód rejestracyjny od naczepy i ubezpieczalnia odmówiła wypłaty ubezpieczenia. Za ciągnik wypłacili, a z naczepą trzeba było się spotkać w sądzie. Sprawa dalej jest w toku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Mendes napisał:

Nie chcę cie straszyć, ale możesz mieć problem z wypłatą ubezpieczenia ze względu na pozostawione w aucie dokumenty, klucze.  Temat przerabiany gdy skradziony został cały zestaw tj. ciągnik siodłowy + naczepa.  W ciągniku został dowód rejestracyjny od naczepy i ubezpieczalnia odmówiła wypłaty ubezpieczenia. Za ciągnik wypłacili, a z naczepą trzeba było się spotkać w sądzie. Sprawa dalej jest w toku. 

Przecież napisał wyraźnie, że wszystkie dokumenty posiada :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam smartcasco w link4, i z tego co napisałeś bez problemu Ci wypłacą odszkodowanie, ciekawe na ile teraz wycenią samochód i jakie zapisy tam gdzieś głęboko są, które tą stawkę obniżą :P

 

Swoją drogą też sporo czytałem o pozostawieniu dokumentów w samochodzie, ludzie wtedy radzą 'szwindlować' kradzież z włamaniem ale to już chyba za grubo by było.

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wspolczuje kradziezy :(

Choc w tym wszystkim plus ze miales ubezpieczenie. Nie daj sie tylko zrobic w ch... z wycena auta, musisz im mocno  cisnac, nawet sadem straszyc bo inaczej beda chcieli dac jak namniej...
Miales jakies poza standartowe zabezpieczenia czy tylko fabryka? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to się ma z kluczami? Bo ja posiadam 3 klucze scyzoryki, a wszedzie piszą ze orginalnie są 2... Nie rozumiem teraz o co chodzi...

Wszystkie 3 dostałem od sprzedającego, oraz wszystkie 3 działały i w ubezpieczalni też mam zgłoszone 3 klucze... 

Wiecie może gdzie można sprawdzić jakieś informacje nt klucza? Wszystkie 3 wyglądają na oryginalne... 

Edytowane przez VNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VNC napisał:

Bo ja posiadam 3 klucze scyzoryki, a wszedzie piszą ze orginalnie są 2..

Czym Ty się przejmujesz? Możesz powiedzieć, że sam dorobiłeś trzeci kluczyk, bo lubisz mieć rezerwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hak64 napisał:

Czym Ty się przejmujesz? Możesz powiedzieć, że sam dorobiłeś trzeci kluczyk, bo lubisz mieć rezerwę. 

I mówisz, że to przejdzie? Naczytałem się o różnych mechanoskopiach itp. I przyznam szczerze, że lekko się zestresowałem...

 

PS. Prosze o NIE USUWANIE/ZAMYKANIE tematu, chętnie się z wami podzielę dalszymi "przygodami" (oby bylo ich jak najmniej) :(

Edytowane przez VNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być trochę kopania, ale kasę dostaniesz. A masz ubezpieczony dom? Jeśli tak to możesz się zwrócić z prośbą do ubezpieczyciela domu o pomoc.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ecobuda napisał:

Może być trochę kopania, ale kasę dostaniesz. A masz ubezpieczony dom? Jeśli tak to możesz się zwrócić z prośbą do ubezpieczyciela domu o pomoc.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Kopania? tzn. do czego mogą się doczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą się czepiać, ale mogą zaniżać wartość auta. Ale nie martw się, jak coś jesteśmy z tobą i pomożemy.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ecobuda napisał:

Nie będą się czepiać, ale mogą zaniżać wartość auta. Ale nie martw się, jak coś jesteśmy z tobą i pomożemy.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrobniesz mi na PW skąd jesteś dokładnie? bo troche zacząłem sie cykać o swoje auto;) zabezpieczone jest ale pójde sprawdze czy zamknięte na pewno:decayed:

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem zaświadczenie z policji i wyrejestrowalem auto w wydziale komunikacji.

Czas na ubezpieczalnie, czy ktoś z was wie, czy ktoś z Link4 przyjdzie do mnie po dokumenty i klucze, czy faktycznie mam je wysłać kurierem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien ktoś przyjść. Dokumentów nie wysyła się kurierem.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cie straszyć, ale możesz mieć problem z wypłatą ubezpieczenia ze względu na pozostawione w aucie dokumenty, klucze.  Temat przerabiany gdy skradziony został cały zestaw tj. ciągnik siodłowy + naczepa.  W ciągniku został dowód rejestracyjny od naczepy i ubezpieczalnia odmówiła wypłaty ubezpieczenia. Za ciągnik wypłacili, a z naczepą trzeba było się spotkać w sądzie. Sprawa dalej jest w toku. 
Q

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...