Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pokrywa zaworów i odma


kabas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że zbiera się dość sporo oleju w komorze silnik(zarzygane w dolnej części) i mechanik twierdzi, że to odma. 

Jak sprawdzić czy odma jest padnięta i do wymiany ?

Problem w B6 1.9 TDI jest taki, że odma jest razem z pokrywą zaworów a to nie mały koszt.

Po drugie jaki jest oznaczenie/ nr pokrywy zaworów? Na pokrywie jest nr 038 103 469.. ale nie wiem jakie ma być oznaczenie literowe?

Z tego coś do czytałem to mam poprawioną wersję z przetłoczeniem skośnym.

Dodam że z pod uszczelki jest sucho. 

Dodatkowo potrzebowałbym nr uszczelki pokrywy zaworów. 

Pacjent Audi A4 B6 1.9 TDI 96 kW AVF 2003 r.

 

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź odme do butelki i pojeździj trochę

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu masz zarzygane przy wężu od turbo ? Ten wąż od odmy łatwo się ściąga zobacz czy jest bardzo zaolejony w środku... Oleju coś bierze ? ? ?

038103469AE - uzbrojona pokrywa ze śrubami i uszczelką (do tego jest nowy korek, uszczelka pod korek) 

038103483D - sama uszczelka

Tak jak kolega wyżej pisał, odepnij wąż odmy na dole przy turbo i wsadź do butelki i będziesz widział czy i ile się zbiera oleju... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z sączącym się olejem z odmy. Rurka wychodząca z odmy jest cała w oleju. Widoczne na zdjęciu. Dodam że całą pokrywę plastikową wymieniłem na nową z serwisu. Myślałem że po wymianie sączenie ustąpi ale jednak nie. Czy ktoś z Was wie czego to jest przyczyną?

 

 

22016772_1465957556790636_1545225829_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy rurka nie jest gdzieś przetarta i zaciśnij dodatkowo opaskami na końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kamil-vag napisał:

W którym miejscu masz zarzygane przy wężu od turbo ? Ten wąż od odmy łatwo się ściąga zobacz czy jest bardzo zaolejony w środku... Oleju coś bierze ? ? ?

038103469AE - uzbrojona pokrywa ze śrubami i uszczelką (do tego jest nowy korek, uszczelka pod korek) 

038103483D - sama uszczelka

Tak jak kolega wyżej pisał, odepnij wąż odmy na dole przy turbo i wsadź do butelki i będziesz widział czy i ile się zbiera oleju... 

 

A więc mam odpiąć wąż ten zaznaczony czerwoną strzałką?

 

odma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam problem z olejem w rurze która idzie do intercolera. Jest jakieś rozwiązanie by się tego pozbyć i uszczelnić rurę by nie ciekła? Czego jest to przyczyna?

 

rura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na 10 tys. km bierze 0,5 l oleju. 

Mam teraz rozrząd do wymiany i planuje ogarnąć wycieki bo tak nie może być... maskara :-/

Mile widziane rady jak się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5l na 10 tys to nie jest tragedia. Tak odepnij ten wąż na dole i wsadź go w np butelkę, a tamten wolny króciec jakoś na razie zaślep. Nie widzę na tym zdjęciu czy to jest na silikon czy jak to połączenie na rurze powietrznej, ale tam powinien być normalny uszczelniacz założony - 3C0 145 117 F

Przy okazji zdejmij wąż od turbo i zobacz czy tam nie ma oleju na wyjściu z części zimnej... 

Możesz tez na próbę na tą dolną część rury odmy założyć opaskę zaciskową i z czuciem dokręcić - pamiętaj to tylko plastiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rurka jest cała, ale w środku jest dookoła trochę oleju tak samo jak w trzpieniu który wychodzi z odmy a na niego jest nałożona ta rurka. Mi się zdaję że to tutaj przy odmie się sączy i ścieka w dół co nawet widać na moim zdjęciu że pookrywa jest mokra w oleju przy odmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przy wyjściu z pokrywy oryginalnie jest opaska sprężynowa, a u Ciebie na zdjęciu jej nie ma. Chyba, że ściągałeś do zdjęcia. Jak nie masz to załóż zwykłą skręcaną i delikatnie ściągnij...

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...