Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4B7 1.6 ALZ] niepokojące odgłosy


marcinsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników.

Problem tego typu, podczas jazdy słyszę niepokojące dźwięki, dźwięk wyraźnie przyspiesza z wzrostem prędkości, wciśniecie sprzęgła i wrzucenie auta na luz nic nie zmienia.  Można rozgraniczyć dwa rodzaje dźwięku, jeden to jakby obcieranie, jakiegoś elementu o drugi, a inny jakby wyrobione łożysko które również hałasuje, intensywność jego zmienia się wraz z prędkością. Dodam że mój prywaty mechanik już wymienił i 4 łożyska w kołach, nic to nie zmieniło. Może to skrzynia, ale biegi wchodzą bez problemu. Dla testu wymieniłem koła na zimówki z felgami aby wykluczyć koła, dźwięk dalej występuje. Możliwe że na zimnym silniku jest cisza, objawy pojawiają się po przejechaniu 5km, chociaż ten niepokojący dźwięk zużytego łożyska pojawia się szybciej. Co mi doradzicie Panowie, nie chciał bym wymieniać po kolei wszystkiego ?  

Przebieg niby 130000.

A4 B7 2006 rok

1.6 ALZ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nagraj to i wrzuć filmik jak to słychać to Ci ktoś prędzej podpowie. Z opisu ciężko wywnioskować. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby było ciekawiej dziś pojawił się błąd 

17831 - Secondary Air Injection System; Bank 1 
            P1423 - 008 - Insufficient Flow - MIL ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dla mnie to ewidentnie ktores lozysko. Mozliwe ze wymienione lozysko bylo wadliwe. Pojedz do mechanika niech to sprawdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinsm napisał:

łożyska skf więc jedne z lepszych, a nie łożyska w skrzyni biegów ?

Zgoda ale zawsze moglo sie zdarzyc jakies felerne. Warto sprawdzic. Ktos kto sie zna ci powie w kilka minut. Moze tez byc na skrzyni. Pojedz do warsztatu i niech ci okresla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...