Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po regeneracji vp44


bistrack1234

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, majkel_majki napisał:

Podstawialiście inny sterownik?

Kolego nie udalo sie uratowac moj ale cos majster gada ze teraz musi go zgrac z pompa ile to czasu trwa nie wiecej ? I na czym to polega ? Plus jeszcze mowil ze pompa nie moze byc nowsza niz powyzej 2002r. Ma to tez jakis zwiazek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej filozofii. Żeby zgrać sterownik silnika z pompą potrzebny jest interfejs diagnostyczny i pin immobilizera, cała operacja kilka minut. Pompa musi mieć tylko ten sam numer sterownika z końcową literką włącznie, a czy to będzie 2001 czy np. 2003 rok produkcji nie ma znaczenia.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel_majki napisał:

Nie ma żadnej filozofii. Żeby zgrać sterownik silnika z pompą potrzebny jest interfejs diagnostyczny i pin immobilizera, cała operacja kilka minut. Pompa musi mieć tylko ten sam numer sterownika z końcową literką włącznie, a czy to będzie 2001 czy np. 2003 rok produkcji nie ma znaczenia.. 

 jutro jade do majstra bede patrzyl co  jak dzięki sliczne za info jak cos bede wiedział dam znac 

Edytowane przez bistrack1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AKE jeździły też na pewno sterowniki z końcówką D i takie bez końcówki, ale pamiętaj żeby kupować sterownik razem z pinem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem w kropce. Dobra wiec tak przypuscmy kupie kompa bez pina wiec co nie pojdzie go zaprogramowac pod moj pin ? Drugie pytanie jak kupie z pinem to i tak nie bedzie sie zgadzal pin z pinem z  pod licznika wiec co tu zrobic ? Czy tu nie będzie znów problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin w ecu i pin licznika można do siebie dopasować, ale żeby dograć ecu do zegarów trzeba mieć oba piny, inaczej nie zalogujesz się do sterownika silnika. Ewentualnie jak mówi Sławek usunąc immo ze sterownika albo przelutować układ odpowiedzialny za immo ze swojego sterownika, jedna mała kostka nie pamiętam oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dawno bym to zrobil ale po 

1. majster jest pszekonany ze sie udan naprawic moj sterownik mam czekac 1 tydz jeszcze bo ratuja kompa (próbują) 

2. Mysle ze kupie drugi komp zeby sie nie fatygowali i sie zgrali z pompa wtryskowa. Ale tu jest problem kupowac pompe z pinem czy bez koszt z 400 pln bez 200. 

3. Bym wywalil te immo ale tam gdzie regnerowalem pompe wtryskowa twierdza ze nie mozna z pompy wywalic immo powyzej 2000r. A dalej ta sama bieda ponoc jest z kompem. moim bo wywala tylko i wylacznie blad j399. I majster twierdz ze jest uszkodzony bo cos tam nie trybi komp z pompa. Przed regeneracja pompy auto chodzilo idealnie pozniej ponoc pompa padla wiec dalem do regeneracji .teraz komp a wczesniej wymienialem caly silnik. Prawie wszystko i nie chce sie poddawac. Tylko chce to juz odpalic wkacu po tak dlugim czasie i tak duzej inwestycji w to wszystko. Dlatego Panowie jestem i szukam pomocy u Was i ogólnie Na Forum  

Chyba jestem jako pierwszy z taka bieda. Ale mam nadzieje ze wyjde z tego calo z wasza pomoca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, majkel_majki napisał:

Pin w ecu i pin licznika można do siebie dopasować, ale żeby dograć ecu do zegarów trzeba mieć oba piny, inaczej nie zalogujesz się do sterownika silnika. Ewentualnie jak mówi Sławek usunąc immo ze sterownika albo przelutować układ odpowiedzialny za immo ze swojego sterownika, jedna mała kostka nie pamiętam oznaczenia.

Oto chodzi ze pompa jest po regeneracji. zeby z nia cos zdzialac wlasnie trzeba jakos z nia sie polaczyc ale jak komp nie dziala to 2 bieda bo nie idzie sie polaczyc rece mi opadaja. Jak  2 komp kupie to ciekawe czy beda na tyle madrzy zeby to zgrac bo immo jest w zegarach w sterowniku a na koniec  w pompie no i w kluczyku . Nie wiem jak inni to zrobili wymieniali silniki i nie mieli takiej biedy jak ja. Ze raptem sa dwie biedy a nie ma  rozwiazania jak  nie pompa to sterownik ahh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą żeby to uruchomić jest zdobycie drugiego ecu na podmianę. Jeżeli masz drugie sprawne ecu i jego pin/ zdjęte immo, pin zegarów Twojego auta i VCDS to jesteście w domu. Pinem zegarów kojarzy się z autem drugie ecu, a następnie dopisuje się pompę znowu przy użyciu Twojego pinu. Pompa jest po regeneracji i ma nowy czysty sterownik, więc powinno pójść od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co poprostu musze zrobic. Nie mam pojecia jakiego mechanika szukac zeby to ogarnal. Jesli kompa nie naprawia przypuscmy kupie drugi z pinem(czy nawet bez)  to co trzeba by bylo pokoleji zrobic? Jak sie pozbyc tych immo i pozniej jak ustawic pompe zeby mozna bylo ustawic katy wtryskow itp. Zeby to mialo rece i nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kolego dziekuje po jutrze bede startowal z tematem i ogarnial mechanika. Podrzuce jemu temat i sprobojem z tym diablem walczył. W kacu te 180km do zimy chce pobudzic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bistrack1234 napisał:

Spoko kolego dziekuje po jutrze bede startowal z tematem i ogarnial mechanika. Podrzuce jemu temat i sprobojem z tym diablem walczył. W kacu te 180km do zimy chce pobudzic 

Skąd jesteś? Jeżeli pomorskie to mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy zalamuje rece prosze o pomoc za dwa tyg wracam do domu a moje audi jak nie jedzie tak nie jedzie kto chetny mi pomuc ? Mimo jak stal tak stoi mechanik sie nie odzywa juz dlugo i pewnie mysle ze rego nie ogarnal. 

1. Komputer mam znaleziony sa z pinem i bez pinu ale mozliwoscia wpisania mojego komu wierzyc komu nie? 

2. Jaki komp potrzebny. Do kodowania ?

3. Czemu takie zabezpieczenia ?

4. Pomocybi ile za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, może zhackowany albo zdjęte immo, pin zawsze musi być drugi. Lepiej weź ten, do którego dostaniesz pin.

2. Legalny VCDS, KTS itp., które ogarniają kodowanie VW, Vag-comem może nie pójść.

3. Żeby nie było za łatwo:kox:

4. 50-150 zł, powinno kosztować tyle co diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag com 311 i niebieskim kablem viakena wpisałem pin do swojej pompy,więc się da.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GOLI napisał:

Vag com 311 i niebieskim kablem viakena wpisałem pin do swojej pompy,więc się da.:hi:

Ja kiedyś ich kablem czarnym na COM + VC 3.11 nie dałem rady dopisać ecu do auta, koniecznie było użycie ori VCDS. Różnie może być, żeby nie było rozczarowania warto wykorzystać możliwie dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...