Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpaie na gazie, skacze temperatura


misiek6004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam foumowiczów jestem tu nowy :) Prosze o pomoc kazda mile widziana w zwiazku z moja A4 b5 1.8 125 ADR Z 1997r, bo juz mi rece opadają, od jakiegoś czasu auto szarpalo mi ruszając na benzynce skakalem jak kangurek pierwsza moja mysl swieczki do wymiany na NGK ( tak jak przewidzial producent) i kable z powodów finansowych ( sentech ). Nic to mi nie pomogło, wymienilem u gazownika filtry i zrobiony serwis w instalacj ( 1.5 r ma  ) w dalszym ciagu szaarpała po podłaczeniu pod VAG-a wyskoczył błąd sondy lambda ( wymienilem na ori.) i co ? pomogło ALE  na benzynie krecila sie od początku do konca , na przelaczonym gazie nie bylo juz tak fajnie bo tak jak by brakowaloj jej mocy dochodzila do 5 tys. i jak by bylo odciencie po jezdzie 50 Km do roboty szarpało na gazie jak cho... na benzynce gitarka. wracając bylo juz dobrze na gazie ALEEE zaczeła falować mi temp z 90 na 60-70 i spowrotem rece mi opadly co moze sie dziac KTOS COS  moze podpowie wie co sie dzieje. z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie sondy trzeba było podjechać do gazownika na korektę mapy gazu.  

Powodem skaczącej temperatury może być uszkodzony czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik okazuje się bardzo często powodem takich problemów. Posłuchaj Jacka i podjedź do gazownika, daj oczywiście potem tu znać jak wyglada sprawa. Ja obstawiam na czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć obstawialem termostat wczoraj podpielem u znajomego VAGA i temperatura elegancko 84-5 0c wiec termos bedzie chyba ok, błąd jaki był to od elektryki jak by napiecie gdzies słabe dochodziło( moze spowodowane to bylo tym ze sprawdzalem cewke )  błąd skasowany jutro zobacze czujnik wymienie i ogarne klemy na aku, i dam cynk co i jak mam nadzieje ze pomoże. Piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie spytał jaka instalacja, a to podstawa.

Jakie wtryskiwacze, jaki reduktor, jaki filtr? Ile nalatane, czy i co było robione?

Bo jeżeli to Valteki z Alaską i podstawowy filtr... a jeszcze jak nie dotykane z 30 000 i założone byle jak(na wężykach różnej długości bliskiej lince holowniczej) to sobie można czujniki zmieniać do bólu.

"Serwis" u gazownika to taki ogólny wyznacznik "no jedzie na gazie", a 1.5 roku nic nie mówi o używaniu instalacji, istotny jest przebieg.

Swoją drogą temperatura 84-85 to nie jest "elegancko". Elegancko to jest możliwie blisko 89-90.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nic nie wiem -"instalka Lovato" to jak "mam jakiegoś Opla". Sprecyzuj, bo może w klockach użytych tkwi sedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...