Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.8 125 km dławienie


Zdano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! podczas jazdy powyżej 100 km/h zaczyna mi się dławic samochod, brak mocy i za chwilę się odcina i jest dobrze i jest tak co jakiś czas powyżej 100 km/h  .  Jezdzac po mieście jest wszystko ok,  w trasie nie da się jeździć strach samochód wyprzedzić.  co to może by? Juz trzeci raz zaprowadziłem do mechanika i nie wiedzą co jest. gdy mechanik jeździ jest niby wszystko ok.  Wymieniony filtr paliwa,  pompka paliwowa,  świece, przepustnicya wyczyszczona i ustawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zdano napisał:

Wymieniony filtr paliwa,  pompka paliwowa,  świece, przepustnicya wyczyszczona i ustawiona

A przewody zapłonowe zmieniłeś? Być może na kablach przeskakują iskry i powyżej 4 tysięcy obrotów nie rozpędzisz auta, jak wymieniasz świece to kable też pasuje.

Masz LPG w aucie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LPG w aucie  .  przewody również wymienione. dzisiaj odebrałem znowu od mechanika i mówił ze jak on jeździ jest wszystko ok. ja wsiadłem i pojechałem w trasę i po 10 km zaczęło się to samo...  zaczął się dławic przy 120 km/ h a potem już przy 100 km/h.  dzwoniłem do majstra ze tak się dzieje i mówi że nie ma pojęcia co jest bo wszystko jest sprawdzone i wymienione... po chwili dzwoni do mnie żeby odkręcić korek od wlewu paliwa bo może powstać nadcisnienie, zrobiłem to wracajac i było wszystko dobrze.  zobaczymy jutro po nocy z zakręcony korkiem...  czy to może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór węgla aktywnego n80, znajdziesz go na filtrze powietrza. Tu masz choćby o nim. Powinien cykać. Wyjmij go, zaślep wężyk idący do kolektora i zobacz czy będzie różnica. 

Edytowane przez mszark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mszark napisał:

Zawór węgla aktywnego n80, znajdziesz go na filtrze powietrza. Tu masz choćby o nim. Powinien cykać. Wyjmij go, zaślep wężyk idący do kolektora i zobacz czy będzie różnica. 

Zawór cyka. zrobiłem jak powiedziałeś nic nie pomogło. dzisiaj znowu jechałem w trasę i cały czas się dusil, zatrzymałem się odkreciem korek od wlewu to buchnelo powietrzem  i nie zakręcona go pojechałem i było wszystko ok. teraz zrobiłem dziurkę w korku i zakręcilem i zobaczymy jutro jak się przejde czy będzie ok.  z góry dzięki wam za pomoc  jednak można jeszcze na kogoś liczyć tutaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak z tym zaworkiem bo skoro odkręcasz korek wlewu i jest dobrze to ten zaworek nie do końca jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zdano napisał:

 

10 godzin temu, mszark napisał:

 

 

 

Zawór cyka.

 

To że cyka wcale nie oznacza że jest dobry. Miałem tak samo .zawór cykał a opary w zbiorniku były.  Wymieniłem zawór na.inny i jak ręką odjął. 

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłeś tylko przewód do kolektora czy całkiem wywaliłeś zaworek? Zaworek mógł się zablokować. Wywal go całkiem i niech opary idą w powietrze, wtedy sprawdź. Korka trzeba było nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fura odcinała zapłon chwile przed 4tyś. obrotów, ale to na każdym biegu. Co się okazało padł przepływomierz, Ci odcina na każdym biegu od jakiś obrotów czy tylko przy tej 100km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odcina różnie przy 3 tys obrotów i 3,5 tys różnie. okazało się ze się wytwarza nadcisnienie w baku,  przewiercilem odpowietrznik w korku na większy i jest wszystko ok. Korek nie jest fabryczny gdyż wymieniłem go na korek z kluczykiem gdyż miałem włamanie i kradzież paliwa. Ten korek nie miał odpowiedniego odpowietrznika i to najprawdopodobniej jest problemem. Zobaczymy jeszcze jak pojeździe dłużej czy nic nie będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...