Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A2 WGNIECIONY SŁUPEK ORAZ DACH. KOSZTA


grzegorz676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pan.

W tym tygodnia spotkała mnie bardzo przykra sytuacja. Na osiedlowym parkingu złamało się spróchniałe drzewo i uderzyło w samochód mojej dziewczyny Audi A2. Dach mocno oberwał z prawej strony.
I tu pytanie do Was czy dach będzie dało się w jakiś sposób naprawić bez wstawiania nowego. Naprawę przeprowadzamy na własny koszt więc odpada wizyta w ASO. Szukałem informacji o kosztach takich napraw, lecz nic nie znalazłem. Może ktoś z was posiada wiedzę w tej dziedzinie. Ja borę pod uwagę że albo blacharz postara się to jakoś wyciągnąć i zaszpachlować te wgniecenia, albo będe musiał szukać dachu ze słupkami do przeszczepu nie wiem co taniej wyjdzie a zarazem mniej inwazyjnie i bezpiecznie. 
Przednie drzwi na wysokości ramki nie przylegają do reszty karoserii, ponieważ słupek(górny) w jednym punkcie delikatnie się wygiął i nie pozwala ramce drzwi trafić do wnęki. Tylne drzwi jak i słupek w tej części jest prawdopodobnie okej, tylko z niewiadomych przyczyn skrzywiła się ramka od drzwi. Być może jest to kwestia regulacji. Jeśli macie jakieś namiary na dobrego fachowca na terenie Katowic będę wdzięczny.
Pozdrawiam i czekam na waszą odpowiedź. 

P.S Samochód nie posiada AC, właściciel drzewa jest nie znany. Miałem 3 podejrzanych niestety żaden nie okazał się właścicielem drzewa. Znalazł się i czwarty właściciel tylko nikt nie zna jego danych personalnych (właściciel opuszczonego złomowiska). Póki co chcemy naprawić samochód na własną rękę i tu moje kolejne pytanie. Do czasu wyjaśnienia się sprawy jakichkolwiek roszczeń o odszkodowanie mogę opłacić niezależnego rzeczoznawcę, który wyda mi stosowne pismo (wycene szkody) by ubiegać się w przyszłości o odszkodowanie (pokrycie kosztów napraw, które ponieśliśmy). 
Czy nie mogę nic z autem zrobić do wyjaśnienia sytuacji, jeśli mam liczyć na jakąkolwiek szanse odszkodowania.

Dodam że Drzewo było pozbawione gałęzi, warunki atmosferyczne nie spowodowały jego upadku, po jego upadku widać było że jest spróchniałe. Do zdarzenia została wezwana straż oraz policja. 
Drzewa przy parkingu były niejednokrotnie zgłaszane przez mieszkańców do ich wycięcia, lecz sprawe bagatelizowano.

audi a2 dach.jpg

dach.jpg

dachh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...